Muzyka klubowa, Muzyka download, Www muzyka, Muzyka elektroniczna, najnowsza muzyka Aktualności Hip-hop, Imprezy Hip-Hop, Muzyka news 8550Aktualności Hip-hop


Hip-Hop.pl - Aktualności
Hip-Hop.pl - Aktualności


Brahu gościem w nowym kawałku SILVERa
Silver feat. Brahu "Bieg" jest 6tym singlem promującym pierwszy oficjalny album artysty, zatytułowany "Hołd Dla Ulic". Za produkcję muzyczną tego singla odpowiedzialny jest Ci$nień.

Na krążku znalazło się osiemnaście tracków, w tym dobrze znane już utwory, jak "Wpierdalamy to garściami", "Za Wszystkie Lata", "A My Swoje" czy "Kosmos (Remix)". Nie zabrakło też gości - swoje zwrotki nagrali m.in. raperzy: Brahu, Chipsu, Michu, Kamyk, Labar, Marcin Molendowski, uczestnik The Voice Of Poland oraz wokalistka Magdalena Baś.

"Hołd Dla Ulic" to projekt, który łączy w sobie muzyczne klimaty starej i nowej szkoły. Na płycie można usłyszeć o zamiłowaniu autora do miasta, w którym się wychował, jego wzlotach i upadkach oraz pewności siebie.

Kamil Stanek, znany jako Silver, urodził i wychował się w Gdańsku. Raper zadebiutował w 2008 r. Na swoim koncie ma trzy mixtape’y. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Artyści z Tarnowa i legenda muzyki rap we wspólnym utworze!
23 Sierpnia (środa), o godzinie 19:00, odbędzie się internetowa premiera video do utworu pt. "Sięgamy daleko". Autorami tego nagrania są bracia Mateusz Kijak i Krystian Kijak z zespołu Nowa Epopeja Cru oraz Young Noble (członek legendarnego zespołu 2pac`a - The Outlawz). Za muzykę odpowiada Abonive, Polski producent, na stałe mieszkający w Hiszpanii.

Krystian Kijak, swoją przygodę z muzyką rozpoczął w latach 90. Zafascynowany nagraniami amerykańskich twórców takich jak N.W.A, Krs One, Noughty by nature, 2Pac, The Outlawz czy Bone Thugs n Harmony, postanowił stworzyć swoje pierwsze utwory. Miłość do muzyki, artysta zaszczepił młodszemu bratu i tak w 2004 r. zrealizowali oni pierwszy wspólny utwór, którego tytuł brzmiał "Nowa Epopeja". Hasło to powróciłow 2008 r. kiedy duet z Tarnowa, powołał do życia na platformie streemo, muzyczny portal społecznościowy o identycznej nazwie. Od tego czasu, hasło kojarzono już z aktywnością braci, którzy ostatecznie przyjęli je jako nazwę zespołu tworząc w 2011 r. album pt. "Nowa Epopeja", który stanowił kompilacje nagrań z lat 2008-2011 r. Do końca 2012 r. bracia stworzyli setki utworów, dziesiątki teledysków i zagrali na wielu koncertach, jednakże w roku 2013, zdecydowali się oni zawiesić działalność zespołu, wyłączając tym samym z publicznego odsłuchu większość z dotychczas stworzonego materiału.

W 2014 r. bracia nawiązali współpracę z marką Sms Audio Poland i rozpoczęli prace nad nowym albumem. Duet własnym sumptem zrealizował teledyski, do wszystkich utworów mających znaleźć się na albumie pt. "Interimpres", którego producentem został muzyk Abonive. Premiera tego projektu jak i ww. teledysków planowana jest w roku bieżącym. Mateusz Kijak (młodszy z wykonawców), prócz muzykizajmuje się wieloma dziedzinami sztuk plastycznych, w spektrum jego aktywności wchodzą zarówno media tradycyjne (malarstwo, rzeźba, rysunek) jak i te nowoczesne (grafika komputerowa, produkcja video, animacja). Artysta ten współpracował z wieloma znanymi na świecie muzykami m.in. The Outlawz (zespół założony w 1995 r. przez Tupaca), Young Buck (członek zespołu 50 Centa - Gunit) czy Deuce Deuce (Concrete mob). W 2017 r. artysta ten został uhonorowany przez czytelników Gazety Krakowskiej, tytułem "Osobowość roku 2016" w kategorii kultura. Ten młody twórca ma na swoim koncie udział w ponad 30 wystawach, a efekty jego pracy znaleźć można m.in. w filmach (np. Kantor - Nigdy tu już nie powrócę czy TodMachine).

W 2016 r. Tarnowscy muzycy Mateusz i Krystian Kijak, nagrali wspólny utwór z legendą muzyki rap, artystą o pseudonimie Young Noble. Utwór pt. "Sięgamy daleko", zostanie opublikowany po raz pierwszy 23.08.2017 (środa), o godz. 19:00 na youtube a link do teledysku znaleźć będzie można między innymi na facebook`owym
fanpage`u grupy. Jest to wydarzenie wyjątkowe, zwiastujące powrót twórczego duetu do aktywności w obszarze muzyki, ale również sentymentalne biorąc pod uwagę fakt iż niegdyś twórcy Ci inspirowani byli muzyką artysty, z którym dziś występują we wspólnym utworze.

Young Noble to człowiek, który współpracował z największymi wykonawcami muzyki rap. W roku 1996 został on przyjęty przez 2pac`a do zespołu The Outlawz i pojawił się w czterech utworach (bomb first, hail mary, just like daddy oraz life of an outlaw) na ostatnim albumie legendy hip hop`u "Makaveli the don killuminati 7 day theory". Po tragicznej śmierci Tupac`a artysta, kontynuował pracę, wydając wraz z zespołem The Outlawz, niepublikowane wcześniej nagrania, które grupa stworzyła wraz z 2pac`iem. Rufus Cooper, bo tak naprawdę nazywa się Young Noble, nagrywał ponadto z wykonawcami takimi jak Snoop Dogg, Eminem, Bone Thugs n Harmony, The Game, Luniz, Hopsin, Young Buck, Krayzie Bone, Layzie Bone, Trae tha truth, Onyx, Dogg Pound, Mc Eiht itd. Artysta wystąpił w filmie pt. "All Eyez On Me"(obraz opowiada historię życia i śmierci Tupaca Shakura), w którym gra siebie, premiera filmu odbyła się 16 czerwca 2017 w USA.

Na koniec warto dodać iż artyści z zespołu Nowa Epopeja Cru, nie należą jak na razie do żadnej z Polskich wytwórni muzycznych a wszystkie ich realizacje powstają niezależnie. Utwór "Sięgamy daleko" to jeden z rezultatów, długotrwałej już współpracy polskiego artysty Mateusza Kijaka z wykonawcami ze Stanów Zjednoczonych. Teledysk do utworu , w którym gościnnie pojawia się Young Noble, został zrealizowany przez braci z Tarnowa. Gorąco zachęcamy do śledzenia dalszych losów projektu, artyści już teraz zapowiadają kolejne interesujące, muzyczne kooperacje. Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Tymek "IDĘ" prod. Samiryi
Utwór "IDĘ" opisuje aktualne przeżycia i cele Tymka, ma charakter motywacyjny do działania by każdy mógł uwierzyć w swój prywatny sukces.

Album "JestemTymek" jest w trakcie końcowych prac, premiera planowana jest na jesień 2017. Wkrótce zostanie uruchomiony PREORDER płyty.

Samiryi z Tymkiem poznali się w MaxFloStudio w Katowicach.  "IDĘ" to produkcja z początków działalności Samiryi`a, zarejestrował on również i zmiksował świeży wokal Tymka.

Klip produkcji Ace of Art w charakterystycznym dla Tymka stylu OneShot`ów został zrealizowany przy współpracy z marką odzieżową "The Wildest".

Tymoteusz rozpoczął swoją przygodę z muzyką po przyjeździe do Polski z Włoch, w których się wychowywał do 2011 roku. Nagrywał pod pseudonimem "Tymes" w Zabrzu w studio Kwarantanna oraz w późniejszym czasie w Studio Morfina gdzie powstał miedzy innymi kawałek "Lucky Day" oraz mixtape "Przystań".

Wokal, tekst: Tymoteusz Tymek Bucki.
Muzyka: Szymon Samiryi Gwóźdź
Produkcja, realizacja, miks, mastering: Szymon Samiryi Gwóźdź @MaxFloStudio.
Wideo: Radek Bereś (Ace of Art). Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

"Rozbieg" - kolejny klip promujący mixtape Trinitaz
"Rozbieg" to już czwarty klip promujący Trinitaz Mixtape II. Tym razem raperzy zrealizowali video do solowego numeru młodego reprezentanta Olsztyna, R3ddy`ego.

Nadchodzący materiał olsztyńskich raperów, Trinitaz Mixtape II, to zlepek luźnych numerów nagranych przez ekipę, na którą składają się zarówno starzy reprezentanci Trinitaz jak i wiele nowych twarzy takich jak m.in. R3ddy. Cały projekt ma ukazać się w formie wydań fizycznych.
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

IshDARR "Sanity"
Chwilę po premierze swojego ostatniego krążka pt. "Four the Better", IshDARR powraca z nowym teledyskiem do świeżego singla "Sanity". Za produkcję odpowiedzialni są: Canis Major oraz MAG. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Rich Chigga "Glow Like Dat"
Rich Chigga to 17 letni raper z Indonezji, który zadebiutował singlem  "Dat $tick.". Na swoim koncie ma juz za sobą współpracę z takimi artystami jak: XXXTentacion, Young Thug, Rich the Kid.

"Glow Like Dat" to wyprodukowany przez Briana Imanuel kawałek, za obraz którego odpowiadają James Defina oraz Brian Imanuel. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Premiera: Lil Peep "Come Over When Youre Sober, Pt.
Nowojorski skandalista - Lil Peep, debiutujący w 2015 roku mixtape`m "Lil Peep Part One", od tego czasu wypuścił kilka projektów, w tym współpracę z Nedrab Nagrom i Lil Tracy. Dziś raper powraca z liczącym 7 tracków krążkiem "Come Over When You`re Sober, Pt. 1"

Data premiery nowej EPki została zaplanowana na 11 sierpnia EP i chwilę później przesunięta do 1 września, po czym Peep niespodziewanie postanowił wydać album dwa tygodnie wcześniej niż zakładano.

*Odsłuch: Lil Peep "Come Over When You`re Sober, Pt. 1"

Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Snoop Dogg, Meek Mill, Migos gościnnie na albumie ASAP Ferg
Już za dwa dni (18-08) premiera nowego krążka A$AP Ferg pt. "Still Striving" i w związku z tym raper ujawnia tracklistę oraz gości.

Meek Mill
, Cam`ron, Lil Yachty,French Montana, Playboi Carti, Nav, Busta Rhymes i Snoop Dogg to tylko niektórzy goście z 14-u utworów jakie zasilą listę nadchodzącego albumu A$AP Ferg`a.

Oto pełna tracklista:

01. Trap and a Dream (feat. Meek Mill)
02. Rubber Band Man (feat. Cam’ron)
03. Olympian (feat. Dave East)
04. Aww Yeah (feat. Lil Yachty)
05. What Do You Do (feat. NAV)
06. Coach Cartier (feat. Famous Dex)
07. Mad Man (feat. Playboi Carti)
08. Plain Jane
09. Nasty (Who Dat) (feat. Migos)
10. Mattress (Remix) (feat. A$AP Rocky, Playboi Carti, Rich The Kid & Famous Dex)
11. One Night Savage (feat. MadeinTYO)
12. East Coast (Remix) (feat. Busta Rhymes, A$AP Rocky, Dave East, French Montana, Rick Ross & Snoop Dogg)
13. Nandos
14. Tango
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Kirko Bangz "Call Up On Drank"
Całkiem niedawno, bo niecały tydzień temu Kirko Bangz świętował datę premiery swojego mixtape`u pt. "Progression 17", a dziś powraca z klipem do kawałka "Call Up On Drank", który pochodzi ze wspomnianego projektu. Za produkcję odpowiedzialny jest Beanz N Kornbread. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Wiz Khalifa "Something New" feat. Ty Dolla $ign
Kilka dni temu mieliśmy okazję
przesłuchać singiel zapowiadający kolejny projekt Wiz Khalify "Rolling Papers 2".

Numer "Something New" z gościnnym udziałem Ty Dolla $ign na teledysk długo nie musiał czekać. Za warstwę muzyczną odpowiedzialny jest HitMaka.Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Nowość na Asfalcie - Sughar, Joe Kickass, Killing Skills
Gościnnie na kanale Asfalt Records prezentujemy Wam nowy teledysk Sughara "Tadż Mahal". Numer zapowiada nową epkę "7 cudów", która ukaże się niezależnym nakładem na przełomie sierpnia i września 2017. Gościnnie pojawia się Joe Kickass, a za produkcję odpowiada Killing Skills.

Przypomnijmy, że Killing Skills tworzy nie tylko duet holenderów, ale również od roku 2012 dopełnia ich reprezentant Tabasko - O.S.T.R.

Sughara mieliśmy okazję posłuchać niejednokrotnie u boku Hadesa w roli hypmana. Jak się sprawdził solowo? Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Curren$y "Don`t Wait for Me"
Dosyć niedawno, bo ponad miesiąc temu Curren$y wypuścił swój mixtape pt. "The Champagne Files". Dziś artysta powraca z obrazem do zasilającego wspomniany krążek kawałka "Don`t Wait For Me", za który odpowiedzialna jest ekipa Dope Media.
 
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Desiigner prezentuje nowy singiel
Niecały tydzień temu, Desiigner zaprezentował oficjalną okładkę oraz tytuł nadchodzącego albumu. "The Life of Desiigner", bo tak nazywać się będzie krążek ukaże się jeszcze w tym miesiącu.

Dwudziestolatek wypuścił dziś przedsmak w postaci singla pt. "Malibu", za którego produkcję odpowiada CashMoneyAp oraz 16YrsOld.

Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Quebonafide x Matheo "No to bajka" - tracklista, goście
W końcu otrzymujemy szczegółowe informacje na temat zapowiedzianej kilka miesięcy temu EPki Quebonafide x Matheto pt. "No to bajka". Materiał liczy tylko sześć tracków, za to z konkretnymi gośćmi.


Na krążku znajdą się tacy goście jak: Popek, Żabson, Wini, Solar, Białas, Wac Toja, Żabson oraz Sobota.

Oto tracklista:

1. Królem być
2. Muzyka dżungli (ft. Popek)
3. Pod łapą (ft. Żabson, Wini)
4. Nie ma takich dwóch
5. Kotem być (Solar, Białas, Wac Toja, Żabson)
6. Taniec skakaniec (ft. Sobota)

Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Daniel Moro ft. Kali - "Tamte dni" - teledysk
W sieci pojawił się kolejny klip Daniela Moro, w którym gościnnie udziela się Kali. Utwór "Tamte dni" pochodzi z płyty artysty "Punkt widzenia". Za produkcję kawałka odpowiada PSR. Video przygotowała ekipa sensi&.

Krążek Daniela Moro "Punkt widzenia" dostępny jest na
preorder.pl.

Tracklista:

1. Fatum
2. Zło ft. Rest Dix37, Kafar Dix37
3. Idę tam
4. Tęsknota
5. Rób co czujesz
6. Zatraceni
7. Psychika ft. Kacper HTA, Felipe Fonos
8. Witaj Dzień
9. Narko Plany
10. Coś słyszeli ft. TPS
11. Dziwny stan
12. Dajcie żyć ft. GMB FONOS
13. W ciągłym biegu
14. Już ich nie ma ft. Rogal DDL
15. To się czuje
16. Tak się zdarza
17. Ta chwila ft. Kali
18. Na pokaz
19. Ludzkość w nienawiści tonie
20. Śliskie życie
21. Tamte dni
22. Papierkowa zagłada
23. Cwaniara
24. Ideały
25. Punkt widzenia Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Planet ANM "Partyzant"
"Partyzant", który został wyprodukowany przez Mihtala, to utwór, który pomimo swej magii, z uwagi na fakt, iż stylistycznie odstawał od reszty, nie znalazł się na albumie "Flashback". Numer trafił jednak na edycję specjalną 2CD, która TYLKO do 15.08 dostępna jest w przedsprzedaży

*Zobacz: Przedpremierową recenzję - Planet ANM "Flashback"

Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Małpa w programie Wojtek Jagielski Na Żywo
Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka show ``Wojtek Jagielski Na Żywo`` którego gościem był tym razem raper Małpa.

Małpa
to kolejny raper który zasiadł jako gość w tym programie. Wcześniej gośćmi dziennikarza byli m.in: Pono, Rahim, Piotr Liroy-Marzec, Eldo, Ten Typ Mes, MC Silk, Bisz i Radex, Miuosh, Wujek Samo Zło, KęKę oraz WdoWa.

Wywiad z Małpą możecie zobaczyć tutaj:
Wojtek Jagielski Na Żywo - Łukasz Małpa Małkiewicz Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Darmowy kurs szukania męża w wykonaniu Łagu!
Na kanale QueQuality pojawił się kolejny numer, tym razem w wykonaniu Łagu "Szukacie męża". Produkcją zajął się Siwy Siwek, za master odpowiada Enzu.

Kawałek zwiastuje nadchodzacy projekt artysty.


Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Powraca Kurupt i FredWreck! - Nowy klip
Kurupt i FredWreck to duet współpracujący ze sobą od zawsze, jednak w ciągu ostatniej dekady słuch o nich nieco opadł. Weterani powracają z teledyskiem do kawałka "Inferno", za którego produkcję oraz obraz odpowiedzialny jest FredWreck.

Utwór pochodzi z soundtracku do filmu "Grow House". Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

G - Unit powraca z nowym kawałkiem!
W zeszłym tygodniu Young Buck za pomocą Instagrama
poinformował o nadchodzącym mixtape G- Unit, którego nazwa zainspirowana jest produkcją 50 Cent`a - "Power".

Aby dać słuchaczom podgląd tego, co ekipa szykuje w studio Dj Whoo Kid w najnowszym odcinku audycji radiowej Shade 45 zaprezentował kawałek pt. "Dead Bodies (Catch A Body)". W numerze możemy usłyszeć Young Buck, Tony Yayo oraz Uncle Murda, który oficjalnie został członkiem grupy w grudniu.


*Słuchaj "Dead Bodies (Catch A Body)" poniżej:


Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Remy Ma i Papoose nokautują Nicka Cannona
Reprezentanci Terror Squadu- Remy Ma i Papoose gościli w ostatnim odcinku "Wild `N` Out", gdzie niszczą przeciwników przez cały czas trwania pokazu.

MTV publikuje klip z freestyle bitwy, w którym Remy i Pap walczą przeciwko Nick Cannon i jego platynowej drużynie, gdzie na końcu odcinka Remy i Papooz zabierają zwycięstwo do domu.


Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Fat Joe "So Excited"
Miami- luxusowe auta i jachty obrazują najnowszy teledysk Fat Joe do kawałka pt. "So Excited". Gościnnie pojawia się Dre, znany również z producenckiego duetu - Cool& Dre. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Arab gościem programu "Mój pierwszy raz"
"Mój pierwszy raz" to pierwsza seria efektu działań kanału "Wyjdź przed Szereg". Gościem ostatniego odcinka był zwycięzca pierwszej edycji programu "Żywy Rap" - Arab, który namawiał autora do aktywnego trybu życia i sportu.

Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Sukces Polaków na festiwalu filmowym w Nowym Jorku
Informacja dotyczy sukcesu polskiego reżysera Błażeja Jankowiaka na New York Hip Hop Film Festival 2017, który zdobył nagrodę za najlepszą reżyserię za film muzyczny "Priepast` " w którym wystąpił znany słowacki raper Rytmus. Na tym samym festiwalu Błażej Jankowiak był również nominowany za najlepsze zdjęcia do filmu "Eternal" (Słowacja). Film "Eternal" zdobył na tym festiwalu nagrodę główną w kategorii "Najlepsze efekty wizualne".

O festiwalu:
New York Hip Hop Film Festival to prestiżowy festiwal filmowy gdzie rolę główną odgrywają filmy, w których muzyka lub kultura hip-hop jest tłem wydarzeń przedstawianych w fabule. Jest to najważniejsze wydarzenie tego typu na świecie. Festiwal ten otrzymał nagrodę "Best of the Fests"przyznawaną przez Fest Forum, którą organizatorzy HHFF odebrali z rąk Quentina Tarantino. Best of the Fests to coroczna ceremonia wręczenia nagród, uznająca liderów branży i festiwale Ameryki Północnej w dziedzinie innowacji, zrównoważonego rozwoju i pracy charytatywnej. Tegoroczna edycja New York Hip Hop Film Festival odbyła się w National Black Theatre (Harlem, Nowy Jork).

Link do strony festiwalu


Czym jest "Priepast" i "Eternal"?
"Eternal" oraz "Priepast`", to eksperymentalne, krótkometrażowe filmy muzyczne łączące fabułę filmową i muzykę w oryginalnej, onirycznej formie. Filmy te promują najnowsze wydawnictwo muzyczne czołowego słowackiego rapera- Rytmusa "Krstny Otec". Album ten na Słowacji pokrył się siedmiokrotną platyną.

Informacje o reżyserze
Błażej Jankowiak to urodzony w 1988r w Katowicach reżyser, autor zdjęć, scenarzysta, współzałożyciel i właściciel domu produkcyjnego 9LITER FILMY (www.9literfilmy.pl). Autor setek teledysków polskich i zagranicznych artystów. Znany przede wszystkim z produkcji teledysków i krótkich form filmowych. Produkcje w reżyserii Błażeja otrzymywały liczne nagrody i selekcje na festiwalach takich jak BLOW-UP Chicago Arthouse Film Festival, Austin Music Video Festival, Best Short Competition (La Jola, California, USA), Pune Short Film Festival, Ibiza Music Video Festival itd. W 2008 roku wraz z ojcem założyli dom produkcyjny 9LITER FILMY co zapoczątkowało ich ekspansję na rynku muzycznym. Zamieszkały w Chorzowie, prowadzi działalność filmową na terenie całej europy.

Festiwal odbywał się w dniach od 3 do 6 sierpnia 2017. Oficjalna publikacja laureatów nagród miała miejsce 13.08.2017.

link do strony festiwalu, na której znaleźć można wyniki
link do filmu przedstawiającego laureatów nagród
link do nagrodzonego za reżyserię filmu "Priepast"
link do filmu "Eternal" nominowanego za najlepsze zdjęcia i zwycięzcy w kategorii "Best visual effects"
"Preipast`" na IMDB
"Eternal" na IMDB

Gratulujemy!

*Zobacz: Rytmus "Priepast":

Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Pawbeats Orchestra - "Przystanek Woodstock 2017" (Dokument)
Marcin Pawłowski przedstawia minidokument podsumowujący projekt Pawbeats Orchestra na Przystanku Woodstock.

Pawbeats Orchestra to wydarzenie łączące rap, muzykę popularną oraz symfoniczną. Na jednej scenie wystąpi orkiestra symfoniczna, wokaliści, raperzy, band. W projekcie kluczowy był udział Krzysztofa Herdzina - wybitnego polskiego kompozytora, aranżera, orkiestratora nagrodzonej Oscarem muzyki do filmu "Marzyciel", który na koncercie pojawi się w roli dyrygenta orkiestry, która odegra zorkiestrowane aranżacje z albumów Pawbeatsa oraz zaproszonych przez niego wokalistów, wśród których byli:

Dwa Sławy
VNM
Marcelina
Mama Selita
Kali
Te-Tris
Masia
Monika Kazyaka
Pola Rise
Robert Cichy


Video: Videoflow media

Projekt współfinansowanyprzez Miasto Bydgoszcz Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

"Trajler" Theodora zapowiada nowy album
W sieci pojawił się kawałek Theodora pt. "Trajler", który jest jednocześnie zapowiedzią nowego krążka. Za produkcję odpowiada Sense, a premiera albumu przewidziana jest na wrzesień.

Płyta będzie możliwa do zakupu wyłącznie na stronie www.theodormusi.com informacje o preorderze i tracklista "już niebawem". Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Zui "Wyluzui" - teledysk
Kolejnym po "Zuigramie" teledyskiem Zui w SB Maffija Label jest "Wyluzui", wyprodukowany przez nią samą wakacyjny singiel, którego melodia może okazać się symbolem tegorocznych, zbliżających się do końca wakacji. Promocja wakacyjnej beztroski w połączeniu z prostą deklaracją wokalistki, która "nie chce zmieniać się" wedle cudzych oczekiwań to jedno - drugie to melodie, bit i wyrobiony ponad wiek głos 18-latki. Przed Wami "Wyluzui", owoc ciężkiej pracy Maffija Film Studio, SB Maffija Label i przede wszystkim samej Zui. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Na Weedelcu S02E05 - "Zupa: KREM Z SELERA NACIOWEGO"
To znowu my! WRACAMY Z NOWYM SEZONEM! Jeszcze smaczniej, jeszcze bardziej kopnie i jeszcze bardziej rozbawi. NA WEEDELCU czyli 420 sposobów na najlepsze i najsmaczniejsze co możecie zrobić.

Piąty odcinek! Harcmistrz QLOP i harcmistrz KERMIT prezentują, wyrafinowane danie dla każdego leśnego głodomora. Otóż zupa z ogniska, a konkretniej krem. KREM Z SELERA NACIOWEGO który jest pyszny i kopliwy. SMACZNEGO!

Pamiętajcie! Używki są tylko dla osób pełnoletnich, każdy może przesadzić i nigdy, pod żadnym pozorem, nie dawajcie znajomym nieświadomym co dostają naszych dań! Szanujmy się! Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Doniu wystartował z programem muzycznym
W sieci ukazał się pierwszy odcinek programu muzycznego "Gramy", którego autorem jest były reprezentant ekipy Ascetoholix - Doniu.

"Co robił R. Kelly w autobusie pełnym piłkarzy, kto miał nagrać remix Despacito, kim jest Dominika Ptak? "GRAMY" - to krotki program muzyczny w którym opowiem o tym co ostatnio dzieje się w muzyce popularnej i nie tylko, zaproszę nietypowe osoby aby opowiedziały czego i gdzie słuchają na codzień" - dowiadujemy się z opisu pod filmem

Program można zobaczyć zarówno na kana YT Donia oraz platfornie TVP Bydgoszcz. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

50 Cent gospodarzem show - data premiery
W kwietniu 50 Cent ogłosił, że będzie gospodarzem późnego wieczornego show o nazwie "50 Central", a teraz znamy już ostateczną datę premiery. To na pewno będzie wielka zmiana, ponieważ raper jest mocno zaangażowany nad produkcją "Power".

Za pomocą Instagrama weteran rap gry zapowiedział, że show rusza 28 września.


*Zobacz ogłoszenie 50 Cent o dacie wydania show:

Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Desiigner nagrywa album - znamy datę premiery
Na początku lata, Desiigner wypuścił kawałek pt. "Liife" z gościnnym udziałem Gucci Mane, natomiast wczoraj reprezentant G.O.O.D. Music za pomocą Instagrama poinformował o pracy nad nowym albumem oraz nazwie krążka. Oficjalnie album został atutuowany "Life of Desiigner", niestety nie znamy jeszcze daty premiery.
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

"Planet Earth Is Live" zapowiedzią nowego albumu Audio Puch
Audio Puch co chwilę podrzuca nam coś nowego. W ubiegłym roku ukazał się jego debiutanckie LP pt. "90951", a dziś powraca z kolejnym teledyskiem do singla "Planet Earth Is Live", który zwiastuje nowy krążek ("Last Lights Left"). Za produkcję odpowiada Price oraz Eric Choice.

Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Uncle Murda & Maino "Gang Gang Gang"
"Gang Gang Gang" to nazwa teledysku do singla... nie Bedoesa, a tym razem graczy zza oceanu - Maino i Uncle Murda. Mocne bangerowe brzmienie - warstwa muzyczna to robota London In The track. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Belly "P.O.P."
W kwietniu Belly wypuścił singiel pt. "Glorious", który zwiastuje album o tej samej nazwie. Dziś raper powraca z teledyskiem do kawałka "POP", za produkcję którego odpowiedzialny jest Ben Billions. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Hip Hop obchodzi dziś 44 urodziny!
44 lata temu Dj Kool Herc bazując na funkowych singlach wprowadził do muzyki breaki. Jednym słowem Kool Herc jest jednym z prekursorów hip-hopu! Po twórcy Dj- ingu break-beatowego, późniejsi Dj-e tacy jak Grandmaster Flash rozwijali użycie breakbeatów stosując cięcia.

*Zobacz:
Historia Hip-Hopu - Jak to wszystko się zaczęło
* Rap History 70`s

Na zdjęciu: Dj Kool Herc, DJ Tony Tone
Fot. Joe Conzo Photography Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Znamy datę premiery trzeciej części trylogii WSRH
Za pośrednictwem portali społecznościowych, Słoń zdradził datę premiery trzeciej części trylogii CZARNE SŁOŃCE od WSRH.

Ostatnia część zatytułowana "Zmierch" ukaże się już 13 października.

ZOBACZ ZAPOWIEDŹ:

Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

SCENA RED BULL 3STYLE NA FESTIWALU UP 2 DATE
Tegoroczna edycji festiwalu Up To Date w Białymstoku gościć będzie scenę Red Bull 3Style, na której zagrają Falcon1, DJ Pac1, DJ Daaz oraz 69Beats. Festiwal odbędzie się w dniach 8-9 września na terenie parkingu podziemnego przy Stadionie Miejskim w Białymstoku.

W tym roku na festiwalu Up To Date w Białymstoku po raz pierwszy pojawi się scena Red Bull 3Style. Wystąpią na niej wybitni polscy DJ-e Falcon1, DJ Pac1, DJ Daaz oraz 69Beats. Polscy reprezentanci świata Red Bull 3Style zabiorą publiczność w długą i ciekawą dźwiękową podróż.
Falcon1 to wyjątkowy DJ i turntablista. Kiedyś aktywnie uczestniczył w bitwach turntablistycznych, dziś przede wszystkim skupia się na graniu oraz własnych produkcjach. Na koncie ma pięć tytułów Mistrza Polski IDA. Jego sety to wypadkowa fascynacji klasycznym hip-hopem oraz szeroko pojętą elektroniką. Falcon1 współpracuje z czołówką polskiej sceny hip-hopowej, koncertuje i nagrywa z JWP/BC i Sztigarem Bonko. Razem z DJ-em Kebsem jest współzałożycielem szkoły DJ-skiej SPINLAB, a wraz z DJ Vazee prowadzi tego lata warsztaty djskie pod egidą Red Bull 3Style w warszawskich Koszykach.

DJ Pac1 działa w Dsc i Bass Pushers oraz gramofonowej orkiestrze Steve`a Nasha, która otworzyła festiwal Red Bull Music Academy Weekender Warsaw w 2015 roku. Zakorzeniony jest w oldschoolowym hip-hopie i funku.Ostatnie sześć lat Pac1 spędził w Londynie grając w wielu czołowych klubach (Cargo, Mass, The Pool, Cafe1001, Rhythm Factory), gdzie grał przede wszystkim Funk, Soul, Rap, R`nB ale także bass music i nowoczesną elektronikę. Natomiast DJ Daaz swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku ośmiu lat, grając na instrumentach klawiszowych. W jego setach można usłyszeć klasyki z gatunku hip-hop i r`n`b, nie stroni jednak od pop`u, old schoolu, reggae, dancehall`, jak również disco czy funky house`u. Znakiem rozpoznawalnym Daaza jest umiejętność łączenia na żywo dwóch, trzech, czasem 4 utworów w blendy i mash-up`y.
69Beats to działający aktywnie od 2008 roku, wszechstronny DJ z Sopotu, regularnie rozkręcający imprezy w Polsce i nie tylko. Wielki miłośnik nowoczesnych DJ-skich urządzeń i technologii, a co za tym idzie autor wielu oryginalnych patentów. Jego zamiłowanie do innowacji zaowocowało zdobyciem tytułu Mistrza Polski DJ-ów w zawodach Red BullThre3style 2016 oraz występem w stolicy Chile - Santiago, gdzie reprezentował nasz kraj w finałach Mistrzostw Świata.
8 września na scenie Red Bull 3Style wystąpią Falcon1 i PacOne, dzień później za gramofonami staną DJ Daaz i 69Beats. Scena będzie grała od 20:00 do 3 w nocy.

Scena Red Bull 3style na festiwalu Up 2 Date w Białymstoku
8-9 września
Stadion Miejski w Białymstoku
w godzinach 20.00 - 03.00

Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Cooks "Noc" - Nowość na kanale 34UDGS
Na kanale YT labelu 34UDGS pojawił się nowy klip, młodego gracza Cooks do kawałka "Noc". Za newschoolowe brzmienie numeru odpowiadają Bartosz Kasowski oraz Adecki. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Jano PW publikuje kolejny numer!
Po dłuższej przerwie wakacyjnej Jano PW i DistrictAREA publikują kolejny utwór z płyty "Senna Powieka"!

"Daj Buszka" to bardzo chillowy numer, który prawdopodobnie na jesień doczeka się zobrazowania. Póki co otrzymujemy odsłuch utrzymany w stylistyce poprzednich filmów odsłuchowych z "Sennej Powieki".  Za bit odpowiedzialny jest PSR.

"Senna Powieka" dostępna jest w Empikach oraz sklepie www.districtarea.pl

"Senna Powieka
" zawiera 12 utworów, a w połowie z nich usłyszymy takich gości jak Hinol, Małach, Rufuz, Kafar Dixon37, BRZ, Kleszcz czy Rest Dixon37. Za bity na nowej płycie Jano PW odpowiadają PSR, Chrome, BRZ i Lema. Za gramofonami stanęli DJ Lem oraz DJ Gram.

Obecnie Jano razem z Hinolem pracują nad trzecim wspólnym albumem o nieznanym jeszcze tytule. Ich poprzedni krążek, "Notabene", otrzymał status Platynowej Płyty w marcu tego roku.

Tracklista Jano PW  "Senna Powieka":

1. Senna Powieka (prod. PSR)
2. Tsunami ft. Kleszcz (prod. Chrome)
3. Stawiam na jedna karte ft. Kafar Dixon37 (prod. Chrome)
4. Teoretycznie (prod. Yankes)
5. Sam świata nie zmienię ft. Hinol PW, Rest Dixon37 (prod. Chrome)
6. Daj Buszka (prod. PSR)
7. Bierz to co najlepsze ft. BRZ (prod. BRZ)
8. Poezja dla ucha (prod. Chrome)
9. Sznyt ft. Hinol PW, Małach, Rufuz (prod. PSR)
10. Po chmurze chodzę (prod. Lema)
11. Dzień bez cenzury (prod. Chrome)
12. Senna Powieka Pt.2 ft. Hinol PW (prod. Chrome)
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

"Rolling Papers 2" nadchodzi! - nowy singiel Wiz Khalifa
Reprezentant Taylor Gangu - Wiz Khalifa, jest obecnie zajęty pracą nad nadchodzącym albumem, jednak nie przeszkadza to w tym, by posilić fanów nowym singlem. Na zapowiedziany w czerwcu krążek "Rolling Papers 2" trafi m.in. singiel pt. "Something New" z gościnnym udziałem Ty Dolla $ign. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Premiera/ Odsłuch: Dizzy Wright "The Golden Age 2"
"The Golden Age 2" Dizzi`ego to kolejny krążek, inspirowany mixtape`m z 2013 roku "The Golden Age". Nowa album mieści 18 kawałków, w których gościnnie udzielili się m.in. Fatz& Sedrew Price, G Perico, Reezy, Demrick. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Łuszy ft. Białas, ADM "Stara Szkoła Ulic"
Łuszy w nowym kawałku w ramach akcji SB Starter, prezentuje się w formie oldschoolowego, dudniącego pełną parą bangera w którym gościnnie prezentują się dwaj reprezentanci SB Maffiji - Białas i ADM. Ten pierwszy, kibic talentu Startera rzadko współcześnie rapuje na takich bitach, ale tutaj nić muzycznego porozumienia pojawiła się naturalnie. Cała trójka manifestuje normalny w swoim (i nie tylko) mniemaniu podejście do świata wyuczone na podwórkach w prostych i zwięzłych słowach.  Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

GUOVA z kolejnym klipem - "Popstar"
"Popstar" to trzeci singiel Guovy z albumu "Headliner". Według samej artystki utwór opowiada o trudnej miłości. Jak wspomina, długo nie mogła zidentyfikować producenta wspaniałego bitu, do którego zaśpiewała i zarapowała. "Szukałam informacji, wrzucałam ogłoszenia, wertowałam maile... i nic. Dopiero po wysłaniu listu gończego w internecie, po czterech miesiącach odnalazł się producent". Tajemniczym bitmejkerem okazał się młody debiutant skryty za pseudonimem Micky. Jego wyrazisty, taneczny, niesamowicie chwytliwy podkład świetnie współgra tu z emocjonalnym tekstem Guovy. Razem daje to najbardziej przebojową piosenkę jej w dorobku. Towarzyszy jej impresyjny, przesycony klimatem beztroskich wakacji teledysk (zobacz klip), którego autorami są Masia Zerotrosky i Łukasz Kobylarz. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Drzewo - "System życie" mashup
Drzewo z kolejnym numerem i mashupem do kradzionego bitu Returnersów. Polityka ...
Włącz głośniki, otwórz umysł.
System chcę posłusznych, ślepo idących z tłumem.. 
Nie bądź tłumem - Rusz rozumiem. 
Zapraszam do sprawdzenia.
Peace V
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
+ Muzyka:  Kradzionka,  Returnersi 
+ Rap:  DRZEWO
+ Video:  RED FOCUSED EYE
+ Nagranie, miks, mastering:  DE RECORDS
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Follow me:
+ Instagram: @drzewode
+ Facebook: www.facebook.com/drzewode
+ Soundcloud: www.soundcloud.com/drzewo-1 Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Pikers x Młodszy Joe "Dla niej"
Na kanale Pikersa pojawił się nowy, luźny numer "Dla niej", w którym gościnnie udzielił się Młodszy Joe.

Nie mamy żadnych informacji czy kawałek zwiastuje jakiś projekt. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Szesnasty "Ciuciubabka" (prod. VBS)
Prezentujemy utwór "Ciuciubabka" zwiastujący nowy album Szesnastego. Za produkcje numeru odpowiada drugi reprezentant szeregów QueQuality - VBS, natomiast realizacją klipu zajął się Ignacy Jankowski.


Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

G-Unit powraca!
We wtorek (8 sierpnia), Young Buck za pomocą swojego instagrama wspomniał, że G-Unit powraca z nowym mixtapem przy współpracy z Dj Whoo Kid. Zgodnie z wpisem, mixtape prawdopodobnie zatytułowany "Power" zasilą wszyscy członkowie G-Unit. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Timbaland i 6lack razem w studio!
Od dziesięcioleci Timbaland był inspiracją zarówno dla producentów jak i artystów, dlatego kiedy ktoś z nim współpracuje, to nie tylko czuje ogromny zaszczyt ale i ma szanse na to, że wypuszczony projekt będzie hitem. Ten ostatni zdecydowanie odnosi się do 6Lack, który obecnie współpracuje z muzycznym weteranem.

Na instagramie Timbo pojawił się film, na którym oprócz pokazania etapu współpracy w postaci produkcji, widzimy również mocne strony collabo z gwiazdą R&B - 6Lack. I choć niewiele wiadomo o tym, co 6Lack i Timbaland mają w planach, mamy nadzieję, że napisy (@6Lack x Timbo #withthesmoke) oznaczają nic innego, jak nowy singiel w drodze.

*Posłuchaj fragmentu Timbalanda i 6Lack`a poniżej: Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

"Empire", "Star", "Atlanta" - kolejne sezony
Zbliża się wrzesień, a wraz z nim czas na kolejne sezony naszych ulubionych seriali. Jakiś czas temu publikowaliśmy felieton opisujący seriale oraz reality shows związane z hip-hopem, w którym znalazły się m.in. "Atlanta", "The Rap Game", "Wild N Out", "Love and Hip Hop", "The Get Down" czy "Star".

Zobacz:
*TOP Hip-Hop shows vol. 1
*TOP Hip-Hop shows vol 2


Są tacy, którzy nadal czekają na kontynuację "The Get Down" - nic bardziej mylnego! Drugiego sezonu o historii powstawania kultury hip-hop już niestety nie zobaczymy. Za to we wrześniu, a dokładnie 27 września będziemy mogli obejrzeć czwarty sezon "Empire" i w tym samymczasie drugi sezon "Star".

Doszły do nas również informacje o pracy Donalda Glovera aka Childlish Gambino nad drugim sezonem serialu "Atlanta".

Nie pozostało nam nic innego, jak tylko czekać na wrzesień!

Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Premiera singla Janon & Aro B "Atlantyda"
"Atlantyda" to pierwszy singiel zapowiadający wspólną EP-kę Janona - młodego rapera z Zambrowa i producenta wykonawczego, znanego szerzej jako Aro Blend. Ich wspólna płyta zatytułowana "Trappist EP", ukaże się 23 sierpnia nakładem Parter Studio.

Producentem singla jest młody Sosnowiczanin Prorok, zdobywca m.i. 3-go miejsca w BeatBattle 2015 w Katowicach oraz tego samego miejsca w 2016 na BeatBattle w Łodzi. Singiel dostępny także w serwisach streamingowych oraz z mp3 jak iTunes, Spotify, Tidal, Google Play i wielu innych.Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Reprezentant 2115 Gangu z nowym kawałkiem
Reprezentant 2115 Gangu - Pure White, wypuścił luźny numer, jak sam komentuje "Luźny numer do alkoholu". Nie wiemy czy "American Pie" zapowiada jakiś projekt. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Step Records wita Chadę na wolności!
Po dwu letniej odsiadce na wolność powraca Chada! W związku z tym Step Records- wytwórnia związana z raperem udostępniła z tej okazji specjalne wideo.

"Z dniem dzisiejszym Tomasz Chada opuścił mury Zakładu Karnego. Cała ekipa Step Records wita z powrotem, na wolności!" - komentuje Step Records pod filmem. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

WTM "Stan Tymiński" - teledysk

"Stan Tymiński" to drugi klip, a zarazem szósty z kolei singiel promujący nadchodzący mixtape WTM "Nowy Porządek". Premiera mixtape`u zaplanowana jest na wrzesień. Znajdzie się na nim sporo kolaboracji z zagranicznymi raperami (m.in. MondreMAN z Main Attrakionz, King Everest czy Mely Marz) oraz producentami takimi jak: Jahlil Beats, DJ Pain 1, A$AP P On The Boards, CashMoneyAP czy Tariq Beats.

Za muzykę oraz cover art w numerze "Stan Tymiński" odpowiedzialny jest Fabster, natomiast sam teledysk został zrealizowany dzięki ekipie Crank Videos.
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Free Ackrite "Back to Back"
Od wypuszczenia "Out In Bail" minęło sporo czasu. Free Ackrite powraca do wspomnianego albumu, wypuszczając klip do kawałka "Back To Back", który wyprodukował Nyne Six. Miejmy nadzieję, że raper zostawi ostatni album, zaskakując nas nowym materiałem! Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Reprezentantka NY powraca z nowym klipem
Po teledysku do kawałka "Miss Me", reprezentantka Brooklynu - Leikeli47 jest gotowa by zaprezentować kolejny, tym razem czarno biały klip do singla "O.M.C".
Nie mamy potwierdzenia, czy kawałek zapowiada nowy album. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Playboi Carti "wokeuplikethis" ft. Lil Uzi Vert
Dwóch rekrutów ostatnich edycji "Freshmans" - Magazynu XXL, serwuje nam klip do wspólnego kawałka pt. "wokeuplikethis". Obraz powstał dzięki ekipie JMP, natomiast za produkcję odpowiada Pi’erre Bourne.

Utwór zasila wydany w kwietniu mixtape "Playboi Carti". Tape liczy 15 numerów, na których gościnnie możemy znaleźć A$AP Rocky, Leven Kali czy też wcześniej wspomniany Lil Uzi Vert.

Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

French Montana "White Dress"
Miesiąc po wypuszczeniu nowego albumu pt. "Jungle Rules", French Montana powraca z kolejnym teledyskiem, tym razem do kawałka "White Dress". Świetny numer barwiony produkcją 2Epik został zobrazowany przez Stacka Mosesa.

Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

2 Chainz "Door Swangin"
2 Chainz jest w trakcie trasy koncertowej, prmującej wypuszczony w czerwcu album pt. "Pretty Girls Like Trap Music". Nie przesskada to jednak, aby posilić fanów kolejnym z teledysków - "Door Swangin" to nakręcony przez Howarda Ross klip, do którego muzykę wyprodukował Buddah Bless. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

BROCKHAMPTON "Swamp"
W czerwcu, pochodząca z Los Angeles ekipa Brockhampton wypuściła krążek pt. "Saturation". 17 trackowy album zebrał takich gości jak Kevin Abstract, Ameer Vann, Merlyn Wood, Dom McLennon i Matt Champion.

"Swamp" to kolejny po "Gummy" teledysk grupy z miasta aniołów, za produkcję którego odpowiada Q3. Kawałek zasili nadchodzący album "Saturation II", niestety nie znamy jeszcze daty premiery.

Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Wiciu/wholelife EP - premiera na kanale SB Maffija
Po kilku latach ciszy Wiciu powraca z nowym materiałem - sześciokawałkową "EP", którą w całości wyprodukował whřlelife. Dwuletnia przerwa przyniosła reprezentantowi NPS bagaż nowych doświadczeń, które jednak nie pozbawiły go wyluzowanego stylu, z którym kojarzy go większość słuchaczy. Nieco znużony melanżami nadal nie traci pogody ducha i osiedlowo-imprezowego sznytu, który z miejsca wzbudza sympatię. Od dziś cała epka dostępna jest na kanale SB Maffija, a na tym nie koniec! "Każdą płytę robię o tym czego nie mam/ Tamta była o życiu, ta o hajsie, następna niech będzie o problemach". Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

StoproCamp: Senti "Takich poznałem jak Ty / Zapytaj"
Sprawdźcie klip Sentiego "Takich poznałem jak Ty / Zapytaj" z naszego projektu #StoproCamp. Za produkcję muzyki odpowiada Feliepe x Milo oraz Mienski.

Po Pompuj Rap i Wyskocz Do Tego mamy dla Was zupełnie nowy program! StoproCamp to nasza najświeższa akcja skierowana do utalentowanych raperów, w której starannie wyselekcjonowani przez nas artyści wpadają do studia StoproRap w Szczecinie. Na te parę dni studio staje się ich domem, gdzie wraz ze swoimi producentami i przyjaciółmi poznają etos pracy i melanżu w wydaniu StoproBandy. Do każdego numeru powstaje klip, dzięki czemu możecie lepiej poznać danego wykonawcę. Przed artystami nie stawiamy żadnych ograniczeń muzycznych.
Zasada selekcji jest prosta: młodzi i utalentowani.

W pierwszej serii StoproCamp zobaczycie raperów takich jak: Duchu, Senti, EMuody, Dead Baron, Dan, Profeat oraz KPSN. Produkcją bitów zajęli się natomiast: Juicy, Feliepe x Milo, Mienski, Premier Arena, Cries In Spanish i KPSN. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Drzewo i "czarny walczyk"
DE RECORDS zaprasza do odsłuchu kolejnego numeru zielonogórskiego rapera zwiastującego zbliżający się "MIXTAPE IX PAK"Follow me:

+ Instagram: @drzewode

+ Facebook: www.facebook.com/drzewode

+ Soundcloud: www.soundcloud.com/drzewo-1 Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Skorup & JazBrothers ft. Kuba Knap, Biak - "Wolny ziomek"
Na MaxFloRecTV trafił wczoraj (10.08) 1. klip zwiastujący nową płytę Skorupa (MC) & JazBrothers (producenci). W utworze i teledysku pojawiają się raperzy: Kuba Knap i Biak. - Zwrotkę i refren miałem już wcześniej. Później, przy okazji spotkania, okazało się, że Kuba i Biak są idealnym uzupełnieniem pomysłu na ten utwór - mówi Skorup

- Z Kubą "przecięliśmy się" już kilka razy: czy to na jakimś koncercie, czy na płycie naszego wspólnego zioma, Łysonżiego Dżonsona. "Wolny ziomek" powstał przy okazji wizyty Kuby w naszym studio Chachapoya w Gliwicach - opowiada Skorup. - Piękną ozdobą całego konceptu są dogrywki trąbki i gitary zaprzyjaźnionych z nami muzyków, kolejno: Jarka Spałka i Tomka "Serka" Krawczyka - dodaje.

Za realizację powyższego wideo odpowiada grupa Filminati z Gliwic, rodzinnego miasta Skorupa, braci Jaz i Biaka. Mixem i masteringiem numeru zajął się DJ Eprom. "Wolny ziomek" jest już w sumie 2. odsłoną nowej płyty spod szyldu Skorup & JazBrothers. Następcę "Ludzi chmur" zapowiadał wcześniej singiel
"Walet pik" z udziałem Dominiki Majewskiej.
Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec) Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Planet ANM "Avada Kedavra"
Przed Wami drugi, zrealizowany ponownie przez ekipę theMoon, klip promujący album Planet ANM "Flashback", którego premiera będzie miała miejsce już 08.09.2017 r.. Niepokojący teledysk nakręcony został do utworu "Avada Kedavra", za produkcję którego odpowiedzialny jest niezawodny Uraz.

"Flashback" to drugi w oficjalnym obiegu, po legalnym debiucie - "Universum" z 2014 roku, album Planeta ANM, który po 3 latach nieobecności na scenie wraca z materiałem aż ociekającym emocjami. Jest to również pierwszy album rapera, który wyłamuje się ze schematu dotychczasowej "galaktycznej" symboliki. Jak zresztą mówi sam Planet: "Nie zabiorę Cię w kosmos, nie będę namawiał abyś oderwał się od matki Ziemi i złapał wraz ze mną ogon komety. Posłuchaj co mam Ci do przekazania o mnie ...".
"Flashback" to zarówno miłość, jak i nienawiść. To refleksja i żywioł. To wczoraj, dziś i jutro... Cała paleta emocji.

TRACKLISTA:

CD1
01. Prolog | prod. Uraz
02. Avada Kedavra | prod. Uraz
03. Czekaj niech leci | gość. OlaMaKota | prod. Edys
04. Pan Bóg jest wkurwiony | prod. Foux
05. Nie ma mnie z Wami | prod. Foux
06. Flashback | prod. Mihtal x Foux
07. Hide n Seek | prod. Uraz
08. List do Ciebie | prod. Redzi NS
09. Nie pytaj o kumpli | prod. Uraz
10. Gdzie wtedy byłaś| prod. Freezbeatz
11. Trzy metry do nieba | prod. EljotSounds x Uneasy
12. Zdjęcie za szkłem | prod. Mihtal
13. Zły | gość. OlaMaKota | prod. Redzi NS
14. Lucille | gość. Toster x Siwuz| prod. Uraz
15. Epilog | prod. Mihtal

CD2
01. Bla Bla Bla | prod. Mihtal
02. Kojot | prod. Wezyr
03. Partyzant | prod. Mihtal
04. Kiedyśwygramy | gość. Czajnior | prod. Foux
05. Struny | gość. NS |prod. Planet ANM x Foux
06. Avada Kedavra | instrumenal | prod. Uraz
07. Gdzie wtedy byłaś| instrumental | prod. Freezbeatz
08. Nie pytaj o kumpli | instrumental | prod. Uraz
09. Hide n Seek | instrumental | prod. Uraz Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl