Muzyka w internecie, Muzyka turecka, Muzyka z gier, Muzyka lata 80, muzyka etniczna Aktualności Hip-hop, Imprezy Hip-Hop, Muzyka news 8550Aktualności Hip-hop


Hip-Hop.pl - Aktualności
Hip-Hop.pl - Aktualności


Vienio - "Chore myśli" - teledysk
W sieci pojawił się nowy klip od Vienia a został zrealizowany do kawałka ``Chore myśli``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Hybryd - O.S.T.R.a Polskim Singlem Roku 2015
Kolejna kategoria Plebiscytu WuDoo i Hip-Hop.pl rozwiązana. Zdecydowaliście jednogłośnie, że Polskim Rap Singlem Roku 2015 został utwór "Hybryd" nagrany przez O.S.T.R.a do bitu Killing Skills z albumu "Podróż zwana życiem", który ukazał się tradycyjnie w lutym nakładem Asfalt Records, debiutując na 1 miejscu OLIS, i goszcząc w zestawieniu do tej pory przez 38 tygodni.

Podobnie jak na listach sprzedaży Ostry (
Artysta Dekady WuDoo i Hip-Hop.pl) znakomicie czuje się też w naszym plebiscycie. W latach 2004-2015 nominowany był w sumie 40 razy. Jeśli chodzi o single to jest to jego trzecie zwycięstwo. Ale pierwsze solo. Wcześniej triumfował w 2011 r. (SLU, OSTR, Jeru the Damaja"Oddałbym") oraz w 2012 r. (Tabasko "Wychowani w Polsce"). A jeżeli słyszeliście "We krwi (Since I Saw You)" czyli najnowszy utwór Adama z płyty "Życie po śmierci", to pewnie spodziewacie się nominacji i w przyszłym roku...

"Hybryd" zdominował zestawienie, zdobywając dwa razy więcej głosów niż drugi singiel "Wyjebane (Tak Mocno)" Kękę. Raper z Radomia w tej kategorii był na podium (3 miejsce) już w zeszłym roku za kawałek "Pozostając Sobą".

Najlepszą trójką AD 2015 uzupełnia Gural z kawałkiem "Apartament".

Słabo poradził sobie Quebonafide, który dostając aż trzy nominacje, zajął ostatnie trzy miejsca zestawienia. Dziwi też dopiero siódme miejsce Małpy, który w tej chwili jest na ustach wszystkich za sprawą pierwszej od 7 lat płyty "Mówi". O tym krążku na pewno nie zapomnimy w przyszłorocznych podsumowaniach. Może będzie lepiej.

Oto pełne zestawienie:
1. O.S.T.R. - Hybryd
2. Kękę - Wyjebane (Tak Mocno)
3. DonGURALesko - Apartament
4. Zeus - Będziemy Dziećmi
5. Tau - Pinokyo
6. Taco Hemingway - Sześć Zer
7. Małpa - Naiwniak
8. BonSoul - Lepiej Nie Pytać
9. Guzior - Clint Eastwood
10. Rasmentalism - Wyjdziesz na dwór? feat. Quebonafide
11. VNM x KęKę x Sokół x Quebonafide - Brać życie za mordę
12. Quebonafide - Oh My Buddha

Przed nami nowa kategoria: Amerykański Rap Singiel Roku 2015. Jak zawsze ciężko jest nominować w tej kategorii ponieważ znakomitych utworów jest tak dużo, że musielibyśmy robić kilka sond. Dlatego też skupiliśmy się na tzw.singlach oficjalnych, tych do których nakręcono teledysk. Dwanaście nominowanych singli zostało wybranych przez przedstawicieli redakcji WuDoo i Hip-Hop.pl, zwycięzcę wybierzecie Wy.

*Zobacz wyniki plebiscytu z poprzednich lat
Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Fler ft. Sentino - "Unterwegs" - teledysk
W sieci pojawił się nowy klip od Fler a został zrealizowany do kawałka ``Unterwegs``. Gościnnie w teledysku pojawia się Sentino. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Bandix - Emigrant (prod. DNA Cuty Dj Gondek)
"Emigrant" to kolejny numer promujący płytę Bandixa "Naoczny Świadek". Produkcja DNA. Cuty Dj Gondek Posłuchajcie.
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Kevin Gates - "Pride" - teledysk
W sieci pojawił się nowy klip od Kevin Gates a został zrealizowany do kawałka ``Pride``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

SUDDEN - Grosze w ludziach
"Grosze w ludziach" to kolejny utwór zapowiadający czwartą płytę Suddena "Poczucie własnej wartości". Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Blondyn - Imaginacje Charliego prod. Zombi
Blondyn przedstawia swój najnowszy klip, zrealizowany do kawałka "Imaginacje Charliego". Produkcja Zombi.

Bln (Blondyn) reprezentant Częstochowskiej rap sceny wraz z Żabą i Bekim w 99r założyli squad RapRaport. Pierwszy występ na Częstochowskiej scenie dał im wygraną na corocznej impezie (rym Częstochowski), która miała za zadanie promować młode talenty. Rok później do składu dołączył Korbas tworząc RapRaport 4WD.

W latach 2001-2003 squad się powiększył o troje nowych ludzi: Liber (dj, producent) oraz Leser i Stopa (Święta Racja) W roku 2004 ich drogi się rozeszły po to by w niedługim czasie spotkać się w Irlandi i wrócić do robienia rapu na wyspach brytyjskich. Po kilku latach Bln nagrywa płytę z Bekim (Syntetyk) i graja koncerty na wyspach oraz w Częstochowie.

Rok 2012 Bln nagrywa swoją solową płytę wyprodukowaną dzieki Gruby Studio i w2013 zdobywa drugie miejsce wraz z Websterem (Kielce) i Żabą (Częstochowa) na pierwszym polskim festiwalu hip-hopowym w Dublinie.Obecnie rozpoczęły się prace nad pierwszym legalnym albumem który ukaże się na wakacje lub początek wiosny.


Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

A$AP Twelvyy - "L.Y.B.B. (Resolution)" - teledysk
W sieci pojawił się nowy klip od A$AP Twelvyy a został zrealizowany do kawałka ``L.Y.B.B. (Resolution)``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

OLiS: Popek x Matheo - Król Albanii - debiutują na szczycie
OLiS: 11 lutego 2016 (sprzedaż w okresie 29.01.2016 - 04.02.2016)

|↑↓| Miejsce | Wykonawca i tytuł | Ilość notowań | Najwyżej na OliS |

N 01.
Popek x Matheo - Król Albanii |nowość|1|
↓ 31. Sobota - Sobota |13|2|
↓ 37. Prosto Mixtape Cztery |10|16|
↑ 47. O.S.T.R. - Podróż zwana życiem |39|1
↑↓ 50. KęKę - Nowe Reczy |33|1|

<< OLiS: 04 lutego 2016 || OLiS: 18 lutego 2016 >>

A oto komentarz Matheo:

No i zawitaliśmy z Popkiem na liście sprzedaży w iście królewskim stylu na 1 miejscu  :)
Jeszcze raz chciałbym z tego tytułu podziękować wszystkim, którzy wspierają ten album i tym którzy nabyli płyty. Emocji związanych z tym projektem wciąż nie brakuje i to w pełnym ich wachlarzu, co mnie bardzo cieszy bo taki dokładnie był zamysł. Troszkę chaosu a nie, że tylko czarne albo białe :)
Tak więc doskonała informacja na resztę dnia, u mnie wszystko gra :)
Essa !!!
Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Bezczel ft. Tomson - Forrest Gump
W sieci pojawił się nowy klip Bezczela. W numerze Forrest Gump gościnnie udzielił się Tomson. Za podkład w utworze odpowiedzialny jest David Gutjar. Zdjęcia do klipu to dzieło ekipy M.L. Filmz, natomiast montaż - H D S C V M. Teledysk promuje nadchodzące solo "Teraz albo nigdy".

Po latach szlifowania stylu, solowych projektach, licznych mixtape oraz działalności w białostockiej grupie Fabuła, która swoje istnienie na rynku hip-hopowym rozpoczęła od mocnego wejścia, zgarniając tytuł najbardziej oczekiwanego debiutu roku 2009 według portalu hip-hop.pl, Bezczel powraca z kolejnym albumem.
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

"Kraków" Małych Miast do odsłuchu i zapowiedź trasy
Małe Miasta ruszają w trasę. Do szóstego maja zagrają łącznie aż trzynaście koncertów. A gdzie zaczynają? W legendarnym Krakowie. Już trzeciego marca! Czemu w wypadku Małych Miast Kraków ma status kultowego miasta? Tego dowiecie się z ostatniego utworu z płyty "KOŃ", który udostępniamy dziś do odsłuchu.

Trasa:

MM
03.03 - Kraków, Szpitalna 1
11.03 - Bydgoszcz, Towarzyska Kafe
12.03 - Toruń, Dwa Światy
02.04 - Tallinn Music Week

MM + ABEL – Uliczny Stosunek Tour
31.03 - Rybnik, Kulturalny Club
01.04 - Wrocław, Stary Klasztor
07.04 - Sopot, Mewa Towarzyska
08.04 - Lublin, Kółko i Krzyżyk
09.04 - Białystok, Herkulesy
10.04 - Olsztyn, Nowy Andergrant
23.04 - Łódź, Bedroom Club
28.04 - Warszawa, Hydrozagadka
06.05 - Poznań, Projekt LAB
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Lil Durk - "Believe It Or Not" - teledysk
W sieci pojawił się nowy klip od Lil Durk a został zrealizowany do kawałka ``Believe It Or Not``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

HCR - Lepszym człowiekiem - premiera albumu
HCR przedstawia swój pierwszy krążek pod tytułem "Lepszym Człowiekiem". Tytuł płyty nawiązuje do debiutanckiego utworu, którym raper zaprezentował się słuchaczom m.in. RMF Maxx i Eski.

Po przebojowych singlach takich jak "Tego mi brakuje", "KaliforniaKamp" czy "Lepszym człowiekiem" przyszedł czas na długogrający album rapera wywodzącego się ze sceny wrocławskiej. W równym stopniu zainspirowany kalifornijskim g-funkiem (2Pac, Snoop Dogg), co nowojorską klasyką gatunku (Wu-Tang Clan, 50 Cent), HCR stawia na pozytywny przekaz i składa hołd kulturze hip-hop. Jednak dzięki melodyjnym refrenom i świeżym brzmieniom jego zakorzenione w hip-hopowej tradycji utwory są przystępne dla szerokiego grona słuchaczy. Piotr Szot (bo tak nazywa się HCR) mawia, że dzięki muzyce staje się lepszym człowiekiem.

Na płycie słychać elementy reggae, popu, a także melodyjne kompozycje i wpadające w ucho refreny. Pomogli mu w tym uznani producenci i instrumentaliści, z Marcinem Limkiem, Robertem Milanowskim oraz Piotrem Sujką na czele.

Pierwsze utwory zarejestrował ponad dziesięć lat temu. Obserwował rodzimych twórców, inspirował gwiazdami hip-hopu ze Stanów Zjednoczonych, ale od początku za cel postawił sobie wypracowanie własnego stylu. Wychodząc z założenia, że w muzyce nie powinno być granic i barier, flirtował z innymi brzmieniami.

Chciałbym, żeby moja muzyka trafiła do każdego słuchacza z otwartą głową.

Dla jednych okaże się to materiał do refleksji, dla innych do zabawy, a być może ktoś wykorzysta go do zrelaksowania się. Na pewno nikt się przy nim nie będzie nudził - zapewnia HCR i można mu uwierzyć.

Rap już dawno przestał być gatunkiem, który utożsamia się tylko z młodymi ludźmi. Na dobre zadomowił się na polskiej scenie muzycznej, wykraczając daleko poza blokowiska. Przełamuje schematy, bariery i dociera do coraz szerszego grona odbiorców. Oto kolejny tego dowód.

Tracklista:
01. Przysługa za przysługę
02. Wrocław moje miasto
03. Dzieciaki z okolic
04.
Lepszym człowiekiem
05. Zawrót głowy
06. Ostatni oddech
07. Robimy uniki
08. Tego mi brakuje
09. My to lubimy
10. KaliforniaCamp
11. Iskra
12. Dziękuję wrogom
13. Nowy początek
14. Tego mi brakuje (Radio Edit)
15. Za długo byłaś sama
Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Cira & Praktis - Kto jest czysty?"- teledysk
Wcześniej niejednokrotnie spotykali się na wspólnych kawałkach. Kolegowali się, melanżowali, rozmawiali. Dwie białostockie, rapowe głowy i wspólny album? Bardzo proszę.

Latem 2015 Cirson zaproponował Praktisowi zrobienie wspólnego materiału. Poszło gładko. Cira miał gotowych parę tracków, gdzie ewidentnie brakowało drugiej osoby, przeciwwagi . Przemek ze swoim niskim, tubalnym wokalem wpasował się jak trzeba i w tempie ekspresowym powstała lwia część albumu.

"Złobro"  bo taki tytuł będzie nosić płyta, to zlepek dwóch słów - zło i dobro (nie zły browar ani zły brat jak niektórzy interpretują ten neologizm). LP w większości traktuje o odwiecznej walce dwóch sił, tej mrocznej z tą jasną, pozytywną. Często jest to po prostu walka z naszymi ludzkimi słabościami, nałogami, apatią. W zależności od tego, która z sił przeważa, w tą stronę zmierza klimat kawałka. Czyli będzie i straszno i optymistycznie. Będą używki i odwyki. Jasność ducha i otchłań melanżu. Zło i dobro. Złobro. Niedługo płyta.

``Kto jest czysty`` to pierwszy utwór promujący ZŁOBRO.
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

STP - JESTEM LEGENDĄ [SINGIEL]
Prezentuję swój pierwszy w tym roku kawałek, będący ostrym bangerem.  Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Skorup i Mela Koteluk szykują wspólny klip. Zobacz zdjęcia!
Zakończyły się zdjęcia do najnowszego klipu promującego album "Ludzie chmur" Skorupa & JazBrothers. Wideo towarzyszyć będzie utworowi "Chłodny front" z udziałem Meli Koteluk. Premiera obrazka już w marcu na MaxFloRecTV. Na Facebooku MaxFloRec dostępne są pierwsze zdjęcia z planu.

Od kilku tygodni na sklepowych półkach oraz w sieci dostępny jest 5. album niekonwencjonalnego rapera Skorupa. "Ludzie chmur" to płyta w całości wyprodukowana przez duet JazBrothers. Już w dniu premiery (27.11) trafiła ona do odsłuchu na MaxFloRecTV. Poza dotychczasowymi singlami, "Zagubioną autostradą" i "Drzewem", sporą popularnością cieszy się utwór "Chłodny front" z udziałem samej Meli Koteluk.

"Dobrze dobrane i starannie pocięte sample JazBrothers dodatkowo podkreślają instrumentaliści - ile życia potrafią wprowadzić, najlepiej ukazują saksofony Pawła Pieca w trzech utworach czy >>Chłodny front<< z Tomaszem Krawczykiem (klawisze, gitara) i Jarosławem Spałkiem (trąbka). Ten zresztą numer o wyraźnie akustycznym zabarwieniu przynosi jedną z ciekawszych i najbardziej zaskakujących kooperacji w rapowym światku tego roku, bowiem Skorup spotkał się tutaj z samą Melą Koteluk, a współpracy tej można tylko przyklasnąć" - pisze Jacek Baliński na T-Mobile-Music.pl.

Na łamach Interii w recenzji Krzysztofa Nowaka czytamy: "(...) Czyli taka, która potrafi zrobić to wolno, która może połączyć lirykę Skorupa z chrypliwym śpiewem Meli Koteluk, która wie, jak nie urżnąć samplowi jaj, ale i nie żerować na jego chwytliwości, która wreszcie potrafi uderzyć się w pierś i poprosić o pomoc muzyków dęciakowych, smyczkowych i strunowych".

- Na "Chłodny front" jako na singiel stawialiśmy od samego początku. Ten utwór zwrócił naszą uwagę, kiedy Skorup zaprezentował nam jeszcze surowy materiał na płytę - mówi Rahim, wydawca "Ludzi chmur". - Bardzo cieszą nas pozytywne recenzje słuchaczy, w tym dziennikarzy. Mamy nadzieję, że równie co sam utwór, odbiorcom do gustu przypadnie także towarzyszący mu klip - dodaje.

Za realizację wideo odpowiada grupa filmowa AG Studio. Za obiektywem stanął Adam Gawenda odpowiedzialny m.in. za wizualizacje takich utworów, jak: "Habitat" Pokahontaz, "Otwórz szeroko oczy" Jareckiego & BRK, "Desperado2" Pokahontaz z Buką i Kleszczem, "Jutro nadchodzi zawsze" K2 czy hit internetu, "1 moment" K2 z Buką.

Jak się okazuje, Skorupa i Melę połączył ich wspólny znajomy muzyk i... radio. - Pewnego dnia napisał do mnie Tomasz "Serek" Krawczyk, gitarzysta z zespołu Meli. Tomek usłyszał w Kampusie (Akademickie Radio Uniwersytetu Warszawskiego - przyp. red.) moje nagrania. Spodobały mu się teksty utworów i postanowił mnie za nie pochwalić. W odpowiedzi zaproponowałem mu gościnny udział na "Ludziach chmur". Zapytałem, czy nie przekazałby zaproszenia również Meli - opowiada Skorup. - Lubię nieoczywiste połączenia w muzyce, więc nie ukrywam, że bardzo zależało mi, by doszło do tej współpracy. Muzycznie wsparł nas jeszcze Jarek Spałek, który dograł trąbkę.

Zdjęcia z planu klipu do "Chłodnego frontu" dostępne są na Facebooku MaxFloRec
pod tym adresem.

Efekty współpracy Skorupa, duetu JazBrothers, Meli Koteluk, AG Studio i MaxFloRec światło dzienne ujrzą w marcu br.

Dwupłytowy album "Ludzie chmur", z którego pochodzi powyższy singiel, cały czas zamówić można m.in. na sklep.maxflo.pl
Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Jongmen - Dysonans - promomix, okładka, tracklista
Hemp Rec. i Jongmen prezentują promomix z nadchodzącego, solowego albumu rapera pt. Dysonans. Płyta ukaże się nakładem Hemp Records 4 marca 2016 roku.

Tracklista:
01. Wracam (prod. Fame Beats)
02. Pusta butelka (prod. Fame Beats )
03. Linia życia ft. KALI (prod. PSR)
04. Hatestory (prod. Szwed SWD)
05. O.C.C ft. HZD/HAZZIDY, PALUCH , BIAŁAS (prod. Fame Beats)
06. Nie pytaj ft. OLENA SZCZEPANIAK (prod. Emeno)
07. Gwiazdki ft. SOBOTA ( prod. ANS )
08. Wjeżdżam ft. ERO ( prod. PSR )
09. Tombak ft. BEZIMIENNI (prod. Emeno)
10. Nieznana zmienna ft. KACZY PROCEDER (prod. Fuso)
11. Myśleli, że już po nas ft. RAMONA 23, KACPER HTA ( prod. PSR)
12. Dysonans ft. ROBERT SINIARSKI (prod. PSR)
13. Dary losu ft. AK47 ( prod. Fame Beats)
14. Niepokój (prod. Emeno)
15. Chill ft. MAGDA GROCHOWSKA (prod. Emeno)
16. Shotgun FT. WILKU WDZ, KAFAR ,REST, DUDEK, KŁYZA (prod. Fame Beats)
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Pueblos "All lights on me" - singiel z mixtape`u Trailer
"All lights on me" to kolejny singiel zapowiadający najnowszy mixtape pt. `"Trailer" młodego rapera z Bielska-Białej - Pueblosa. Premiera całego albumu zapowiedziana jest na marzec 2016 roku. Za street video odpowiada moher

W dniu dzisiejszym wystartował także limitowany preorder mixtape`u. W sprzedaży pojawiło się tylko 150 egzemplarzy.

Preorder: 34udgs.pl

Pueblos (rocznik 95) - utalentowany raper z Bielska-Białej, a także jeden z najlepszych fristajlowców młodego pokolenia. W ubiegłym roku znalazł się na podium prestiżowej Wielkiej Bitwy Warszawskiej. Autor dobrze przyjętego albumu `Veto`, gdzie zaprezentował się jako wszechstronny raper, którego cechuje błyskotliwość i nietuzinkowe umiejętności. Obecnie pracuje nad mixtape`m pt. "Trailer", który ukaże się jeszcze w tym roku. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Superflow - street video od Manifesta i AdE
S!EMANKO prezentuje street video do utworu Manifesta "Superflow" z gościnnym udziałem AdE. Singiel ten promuje album "Infamia", którego premiera już 26 lutego. Najnowszy singiel podobnie jak cała płyta jest również wyprodukowany przez Manifesta.
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Skippa Da Flippa - "Issues" - teledysk
W sieci pojawił się nowy klip od Skippa Da Flippa a został zrealizowany do kawałka ``Issues``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Mosad/Kocur ft. DJ Kebs - "Aljazeera" - teledysk
W sieci pojawił się nowy klip od Mosada i Kocura a został zrealizowany do kawałka ``Aljazeera``. Gościnnie w teledysku pojawia się Dj Kebs. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Rusza kanał Hip Hop TV

22 lutego ruszy kanał Hip Hop TV. Dyrektorem programowym stacji został CNE.

"Hip Hop TV początkowo emitować będzie wyłącznie pasma teledysków z polskim hip-hopem. Z czasem oferta stacji będzie rozszerzana o własne produkcje programowe."

Stacja dostępna będzie w sieciach kablowych oraz jako kanał niekodowany na satelicie Hot Bird.

Co Wy na to?

Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Gedz - Dach (prod. Robert Dziedowicz)
BOR Records oraz NNJL prezentują "Dach" - trzeci singiel promujący album Gedza "Ameba".

Utwór wyprodukował Robert Dziedowicz.

Wideoklip zrealizowany został przez Rafała Ostrowskiego oraz Macieja Beresia.

Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Bonus RPK ft. Hinol PW - "Szukasz dziury w całym" - teledysk
Ciemna Strefa prezentuje najnowszy klip Bonusa RPK, który promuje jego nadchodzący album "LOSU KOWAL".

Teledysk ten został na kręcony do utworu "SZUKASZ DZIURY W CAŁYM" i gościnnie można w nim usłyszeć Hinola z Polskiej Wersji.

Skrecze do tego kawałka wykonał DJ Steez z formacji PRO8L3M, a bit wyprodukował WOWO.

Cały numer został nagrany w Otrabarwa Studio pod czujnym okiem DJ`a Deszczu Strugi, który również odpowiedzialny jest za mix/master tej produkcji.

Wokale realizowane były na przestrzeni roku 2013/2014, natomiast klip 2014/2016.
Realizacja klipu: Rafał Cichewicz.
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Gadabit feat Dj Feel-X: Historia (Live) + koncert w Poznaniu
Z przyjemnością prezentujemy państwu wersję live "Historii" pochodzącej z płyty Gadabit "Drzewa" nagrana w pełnym składzie koncertowym Gadabita

W nagraniu Live udział wzięli:
Ind - wokal
K-oui - samplery
Dj Feel-X - Gramofony
Stanisław Słowiński - Skrzypce
Kuba Płużek - Piano
Justyn Małodobry - Bas
Maks Olszewski - Perkusja
Kuban - Perkusjonalia
Realizacja nagrania audio:
Piotr Aleksander Nowak
Miks/Master:
Stanisław Słowiński / InfraSound
Utwór i obraz Zarejestrowano w InfraSound Studio
Wideo / Montaż:
Aleksander Hordziej

Przy okazji zapraszamy wszystkich na jutrzejszy
koncertdo Poznania.
Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Taco Hemingway - Umowa o dzieło Kamil Sarnicki guitar cover
Jakiś czas temu prezentowaliśmy Wam dwa gitarowe covery autorstwa Kamila Sarnickiego (
"O sportowcu..." Dwa Sławy i "Ile Mogę" - Te-Trisa). Dziś mamy dla Was nowy aranż epki "Umowa o dzieło" Taco Hemingwaya. Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Żurek przedstawia szczegóły nowego albumu stylSTYL
Reprezentant częstochowskiej ekipy Towar - Żurek przedstawia szczegóły swojego najnowszego albumu pt. stylSTYL.

Po prawej prezentujemy okładkę płyty, a poniżej jej tracklistę.

Na krążku gościnne pojawią się Sarius, Żyto, Rufuz, Pajac oraz Greenzki. Za gramofonami stanęli Dj Gondek, Dj Lem, Dj Cider, Dj K1 i Dj Barny ze Słowacji. Od strony producenckiej usłyszymy takich bitmaketów jak Melon, Krasnal, Małach, Tytuz, Uraz, Wowo, Wojtek Zet oraz autora muzyki do singla WWO "Jeszcze będzie czas" - Kartona.

Album swoją premierę będzie 26 lutego 2016 nakładem Ciemnej Strefy.

Tracklista:
01. Do góry prod. Melon
02. Daj rękę prod. Małach ft. DJ K1
03. stylSTYL prod. Tytuz ff. DJ K1
04. Pakt prod. Melon
05. Brakuje prod. Tytuz ft. DJ Barny (SK)
06. Standard prod. Wojtek Zet & Wowo ft. DJ Cider
07. Gram często prod. Uraz
08. Praca być musi prod. Krasnal ft. DJ Cider
09. Tam tam prod. Melon
10. Talenty prod. Melon ft. Pajac, Greenzki
11. Przyjaźń prod. Karton
12. Brzydze się prod. Małach ft. RFZ, Żyto, Sarius, DJ Lem
13. Bez emocji prod. Melon
14. Tożsamość prod. Melon ft. DJ Gondek
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Bosski Roman - Daj Mi Lajka - klip z albumu Bang & Classic
Bosski Roman w ironii na zatracenie w świecie internetu i cyberstatystyki. Sprawdźcie nowy singiel i klip zatytułowany "Daj Mi Lajka" promujący album Bang & Classic, którego premiera już 11 marca.

Bosski przygotował tym razem 18 utworów w różnej stylistyce - od  trapowych nowoczesnych bangerów zaczynając wędrując poprzez lekkie klimaty jamajskie kończąc na klasycznych hip-hopowych brzmieniach.

Tematyka skupia się na kwestiach egzystencji, poszukiwania celu oraz inspiracji do rozwoju na wszelakich gruntach. Nie zabraknie humoru oraz wyjątkowych gości z Polski jak i z zagranicy. Fani projektu Drużyna Mistrzów także znajdą dużo sportowej treści motywacyjnej...

Perełką może być wspólny track nagrany wraz z Sonią Lachowolską oraz legenda muzyki Jazzowej z USA - Kevinem Mahoganym pt. "Special Girl".

Dla słuchaczy ceniących sobie kwestie patriotyczne Bosski wraz z gośćmi przygotował utwory o "Polonii" na świecie a także o "Cichociemnych" - elitarnym oddziale Armii Krajowej.

Bang & Classic produkowany jest jak zazwyczaj w przypadku Bosskiego w krakowskim STUDIO ZION. Fundamentem muzycznym są podkłady Baltik oraz Ive jednak stali współpracownicy Bosskiego jak Kaj Je West, 71Ghost czy Zich oraz Kubi Producent-a także przygotowali coś od siebie.
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

FAV - Coś Za Coś (feat. Junes, Erking, DJ Danek)
Zapraszamy do odsłuchu tytułowego numeru "Coś za coś", pochodzącego z luźnego projektu FAV-a i Uniq`a. Gościnnie na mikrofonie udzielili się - Junes i Erking oraz na gramofonach DJ Danek.
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

6:45 Ekstra - Odcinek 29 - Zeus
Zapraszamy do sprawdzenia nowego 29-tego odcinka 6:45 którego gościem był Zeus. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

O.S.T.R. - Życie Po Śmierci - Tracklista
O.S.T.R. opublikował tracklistę nadchodzącego albumu "Życie po śmierci". Płyta podzielona jest na cztery rozdziały, gościnnie pojawiają się Sacha Vee i Ostry Junior I na mikrofonach oraz Steve Nash i Playground Zer0 w warstwie muzycznej.

Rozdział I
Jak to się zaczęło

01 Od autora/Prolegomena
02
We krwi (Since I Saw You) feat. Playground Zer0
03 Diagnoza - wprowadzenie
04 Diagnoza

Rozdział II
Czarny film...

05 Kto gasi światło?
06 Miami - wprowadzenie
07 Miami
08 Scenariusz sądnych dni

Rozdział III
Wyjście na prostą

09 Spowiedź - wprowadzenie
10 Spowiedź feat. SachaVee
11 Życie po śmierci
12 Bilans
13 Kropla wody - wprowadzenie
14 Kropla wody

Rozdział IV
Repatriacja mocy

15 Raut
16 WudźTangClan - wprowadzenie
17 WudźTangClan
18 Nie pisz SMS-ów
19 Jaki ojciec taki syn - wprowadzenie
20 Jaki ojciec taki syn feat. Ostry Junior I
21 To mój dzień - wprowadzenie
22 To mój dzień feat. Steve Nash & Sacha Vee
23 Epilog
Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Flint - SmokeSex Mixtape. Ostatni Singiel + Premiera
Dzisiaj premiera! FLINT wypuścił ostatni singiel ze SMOKESEX MIXTAPE na bicie Luxona. Wraz z zakończeniem serii na stronie www.czarnycharakter.com został udostępniony pełny odsłuch płyty oraz download MP3 wraz z okładką i grafikami promującymi autorstwa Szajby.

Fizyczne wydanie trafi do słuchaczy jeszcze w tym tygodniu. SMOKESEX MIXTAPE można zamawiać pisząc na bazar@czarnycharakter.com.

ZAMÓWIENIA, DOWNLOAD, ODSŁUCH: WWW.CZARNYCHARAKTER.COM

01.
Morderca Pismaków (prod. Salvare)
02. Ja1ty (FLUME Remix)
03. Dziara (prod. Dj Flip)
04. Wolna Chata ft. Vixen (prod. Ayon)
05. Ludzie Psy (prod. Salvare)
06. Salto (prod. Salvare)
07. Livestream (prod. Cyga)
08. Meteor (prod. Cyga)
09. Iść Już Spać ft. Lazy (prod. Cyga)
10. Muzeum Miłości ft. Ida Cupas (prod. Udar)
11. Niedokończony ft. Dondi (prod. Cyga)
12. Partykiller (prod. Secretrank)
13. #Jedzieszsukces (prod. Luxon)
Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Teka - #ProducersDiary
Zaskakująca, melancholijna, klimatyczna, niezwykle melodyjna, okraszona zapachem emocji. To tylko kilka słów określających najnowszą płytę producenta i kompozytora Tomasza "Teka" Kucharskiego. Kojarzony do tej pory głównie z rapem znacznie poszerzył swoje horyzonty tworząc album w klimatach Future R&B, zahaczając również o takie gatunki jak Soul, Trap, Cloud czy Indy. Umiejętność organizacji oraz wielozadaniowość przyczyniły się do powstania tego niezwykłego materiału. Autor odpowiedzialny jest za kompozycję, produkcję, dobór artystów, mix i mastering płyty. Sam również zagrał większość instrumentów na albumie. Jest to z całą pewnością pierwsza tego typu produkcja w Polsce. Do współpracy przy projekcie zaproszeni zostali zaprzyjaźnieni wokaliści z różnych stron świata, od Kanady, Usa po Francję Polskę czy Szwajcarię! Premiera albumu oraz więcej informacji na temat płyty niebawem. Wydawcą materiału jest firma należąca do wykonawcy: Diginoiz
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

BODYCHRIST - Czasu Nie Cofnę
BODYCHRIST prezentuje najnowszy teledysk, nakręcony do bardzo osobistego utworu "Czasu Nie Cofnę", który raper dedykuje córce. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Difel & Garcel & Szynszyl - Lunatyk [Night Session]
"Lunatyk" to najnowszy, spontaniczny kawałek tria: Difel & Garcel & Szynszyl. Produkcja MRCL. Posłuchajcie.
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Beat ZP - odsłuch albumu
Na początku roku opublikowaliśmy kawałek "
Nic nie mów" zwiastujący niezależną płytę Beat ZP. Gościnne w kawałku mogliśmy usłyszeć Młodego Konika. Dziś mamy dla Was cały materiał do odsłuchu.

Beat ZP to: śp. Buła (Classbula Green), Kuba Jarzyn, Dj Laik i Suseł. Gościnnie na krążku pojawili się Młody Konik, Łachol (Dynamit), Jano (Półpromila), Bobel (KWK), Chrypex (Geek), Gorbi (EQP99).


Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Antone ft. Berenika Nienadowska - Lepiej się witać - klip
Jak zapowiadaliśmy, na kanale Play More Records ukazał się najnowszego teledysku promującego "Latający Cyrk" Antone`a. W klipie wzięła udział Berenika Nienadowska - finalistka programu "Mam Talent", znana instruktorka pole dance, kojarzona również z okładki CKM` u. Klip powstał do numeru "Dalej Śpisz" z wydanego jesienią krążka. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Bolson - Siedem EP - odsłuch
Przedstawiamy pierwszy solowy album Bolsona pt. "Siedem EP".

Jeżeli chcecie mieć ten krążek w kolekcji, to jego fizyczną wersję możecie zamówić na bolsonbdf@gmail.com.

1. Napisze Ci To (prod. 2Deep)
2. Wiara (prod.Dansonn Beats)
3. Kłamstwo (prod.2Deep)
4. Dawaj Mi Bit (prod.Bolson)
5. Bez Limitu (prod.Andy Beatz)
6. Skit SIEDEM EP
7. Początek feat. Kadet (prod.Bolson)
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Cobra - Chciałbym - Mash Up
Sprawdźcie najnowszy  masz up Cobry skręcony do kawałka pt. Chciałbym.
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Nowy utwór od Kuby Knapa już dziś, wkrótce "STĄD" mixtape
Już 13 lutego odbędzie się pierwsza z trzech imprez, w trakcie których będzie można zgarnąć za darmo mixtape "STĄD" Kuby Knapa. Mowa o cyklu "Nietuzinkowy Występ" stworzonym przez Kubę razem z Emilem G oraz DJ`em Willym Monką.

Wrocław, Warszawa i Sopot to miasta w których będzie można zobaczyć koncerty, bawić się do rana i otrzymać krążek bezpośrednio o twórców. Bilety na każde z tych wydarzeń możecie kupić m.in. przez naszą stronę: sklep.alkopoligamia.com

Już dziś udostępniamy nowy utwór Kuby na bicie Jorgusia Kilera (z "Wahadła")! Promuje on trasę oraz mixtape "STĄD", o którym sam raper powiedział: "Jest to samomotywująca, rapowana pocztówka z zimowej stolicy, zarejestrowana "na chacie", pod klasycznepolskie instrumentale."

Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Cornolio/Babek - Złudzenia - Drugi singiel z płyty Cornolia
3/4UDGS razem z
SSG prezentują drugi singiel pt. "Złudzenia", który zapowiada najnowszy albumu Trzebnickiego rapera - Cornolia. "Wspólny element" to drugi krążek w karierze artysty, jego premiera zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2016 roku.

Preorder: 34udgs.pl

Cornolio - Trzebnicki raper, który czynnie działa we Wrocławskim podziemiu od 8 lat. 1.5 roku temu wypuścił swój pierwszy solowy album pt. "Przysiegam", który został bardzo dobrze odebrany przez słuchaczy oraz środowisko muzyczne, a sam krążek sprzedał się w pół tysięcznym nakładzie. Na płycie usłyszeliśmy min. Pawbeatsa, Złote Twarze czy Haja, Rovera i Stocha.

W swoich utworach największy nacisk kładzie na lirykę i emocje.

Wspólny element - To drugi tytuł, który wyszedł z pod ręki Cornolia. Płyta zawiera ukrytą koncepcję: artysta w każdym z utworów zawarł symbole i wersy, które razem tworzą tytułowy `wspólny element`. Sam krążek jest przepełniony głębokimi i szczerymi wersami, które znamy z poprzednich utworów rapera. Za produkcję płyty odpowiedzialny jest Babek,który dzięki klasycznym samplom stworzył niepowtarzalny klimat albumu.. Dodatkowo w dwóch utworach oprócz Babka, usłyszymy produkcję KPSNa i Eljota.

Rap: Cornolio
Produkcja: Babek
Label: 3/4 UDGS
Album: Wspólny element
Mix i Mastering: Bartosz `Alien` Kasowski dla 3/4 UDGS.
Realizacja wokali: Anemik dla DobrzeJestStudio
Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Amnezja - nowy singiel Pawbeatsa. Gościnnie Kartky.
W sieci pojawił się trzeci po "
Daj Alkohol (Stójka czy parter?)" ft. Dwa Sławy i "Teraz" ft Kękę, singiel zapowiadający drugi producencki album Pawbeatsa. Numer "Amnezja", w którym gościnnie udzielił się Kartky, promuje nadchodzący projekt bydgoskiego producenta pt. "Orchestra". Premiera krążka 29 lutego. Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Melt! Festival 2016: update #2: Tame Impala, Oddisee itd

Po pierwszej fali artystów takich jak Disclosure, Jamie XX, Deichkind i Two Door Cinema Club, dokładamy dziś ponad dwa tuziny Meltowych! perełek. Nowości w line-upie: Tame Impala, Jean-Michel Jarre, Modeselektor (DJ-Set), Andy C, The Black Madonna i wielu innych.

Pora zameldować rozszerzenie naszego składu. Po takich highlightach jak Disclosure, Jamie XX czy Deichkind line up został wzbogacony o kolejnych licznych artystów.

Tame Impala najnowszym albumem Currents zrezygnowali z estetyki lat 60tych i gatunku Psychedelic, aby poświęcić się stylistyce lat 80tych. Podobnie jak Disclosure i Deichkkind występują obecnie w wyprzedanych halach. To kolejna okazja na zobaczenie ich występu, tym razem latem. Nie możemy doczekać się licznego Wah-Wah, drgających synthów i reverb galore. To, że Jeanowi-Michelowi Jarre`owi jest po drodze z Meltem!, ukazują nie tylko jego najnowsze kolaboracje z Gesaffelstein, M83, Boys Noizeczy Jeffem Millsem. To będzie premierowy koncert tej producenckiej legendy na Melcie! i jedyny ekskluzywny występ w Niemczech. Obok Andy C, Mind Against, Oddisee & Good Company, Pan-Pot i Stephan Bodzin, którzy również zadebiutują w Mieście z Żelaza, nie zapomnieliśmy o starych znajomych jak The Black Madonna, Digitalism, Floating Points, Motor City Drum Ensemble czy Tiga, który zagra po raz pierwszy live.

Helena Hauff, Horse Meat Disco oraz Kim Ann Foxman w swoich setach zademonstrują kompletny wachlarz gatunku w pełnych jego barwach. To nie byłby Melt!, gdybyśmy w Ferropolis nie dali szansy licznym newcomerom na czasie. Wystąpią: Drangsal, Graham Candy, Kytes, Lea Porcelain, Bob Moses i wielu innych.

Kto wspólnie z Modeselektor zasiądzie za konsoletą Melt!Selektor Stage oraz kto wystąpi na Sleepless Floor, dowiecie się w naszym kolejnym update`cie.

Od dobrych dwóch tygodni w sprzedaży dostępne są bilety na przejazd pociągiem MiXery Melt! Train - który po raz pierwszy w historii wyruszy z Amsterdamu - oraz wejsciówki typu CampingPlus, jak i liczne możliwości dojazdu i noclegu. Wszystko to podobnie jak i regularne 3-dniowe bilety dostaniesz tutaj:
www.meltfestival.de

Do line upu dołączyli (kolejność alfabetyczna):
ANDY C | Bob Moses | Circa Waves | Dj Phono | Drangsal | Floating Points (live) | Graham Candy | Helena Hauff | Horse Meat Disco | Isolation Berlin | Jean-Michel Jarre | Kim Ann Foxman | KYTES | Lea Porcelain | Mind Against | MODESELEKTOR (DJ Set) | Motor City Drum Ensemble | Oddisee & Good Company | Pan-Pot | Say Yes Dog | Stephan Bodzin | Stimming (live) | Tame Impala | The Black Madonna | Tiga (live) | VRIL (live) | Woman

Wszyscy potwierdzeni artyści na dzień 9.02.2015 (kolejność alfabetyczna):
andhim | ANDY C | AndyStott (live) | Ben Klock | Black Coffee | Bob Moses | Boys Noize (live)| Chvrches | Circa Waves | Deichkind | Disclosure | DJ Koze | Dj Phono | Drangsal | Ed Davenport | Floating Points (live) | Graham Candy | Helena Hauff | Honey Dijon | Horse Meat Disco | Ho99o9 | Isolation Berlin | Jamie Woon | Jamie xx | Jean-Michel Jarre | Kim Ann Foxman | Kollektiv Turmstrasse | KYTES | Lea Porcelain | M83 | Maceo Plex | Mano Le Tough | Maya Jane Coles | Mind Against | MODESELEKTOR (DJ Set) | Motor City Drum Ensemble | Mura Masa | Oddisee & Good Company | Oliver Koletzki | Pan-Pot | Say Yes Dog | Skepta | Sleaford Mods | Solomun | Stephan Bodzin | Stimming (live) | Tame Impala | The Black Madonna | Tiga (live) | Tijana T | Two Door Cinema Club | VRIL (live) | Woman

Melt! Festival 2016
15.16.17. lipca 2016
Ferropolis - Miasto z Żelaza
Gräfenhainichen (Niemcy)

www.meltfestival.de
www.facebook.com(...)ef=ts
instagram.com(...)ival/

Bilety:
Karnet typu Early Bird (14-17 lipca 2016, w cenie wliczone pole namiotowe, parking, Preparty oraz 5 EUR kaucji za pełen worek na śmieci) - 136 EUR (ok. 544 PLN) - WYPRZEDANE
Karnet 5 przyjaciół w cenie 4 (14-17 lipca 2016, 5 x Melt! Ticket + 5 x Pre-Party, w cenie wliczone pole namiotowe i parking dla pięciu osób oraz 25 EUR kaucji za pełne worki na śmieci) - 549 EUR (ok. 2196 PLN) - WYPRZEDANE
Bilet na oficjalne Melt! Preparty 2016 (14 lipca 2016) - 11 EUR (ok. 44 PLN)
Regularny karnet Melt! Festival  (14-17 lipca 2016, w cenie wliczone pole namiotowe, parking oraz 5 EUR kaucji za pełen worek na śmieci)  - 136 EUR (ok. 544 PLN)
Melt! Festival Camping Plus  (14-17 lipca 2016, ważny tylko za okazaniem regularnego karnetu) - 49 EUR (ok. 196 PLN)

Camping Plus Ticket zapewnia:
- możliwość rozbicia namiotu przy swoim samochodzie
- odseparowany darmowy autobus
- odseparowane darmowe toalety i prysznice
- oddzielne wejście na teren festiwalu
- kontrola biletów poprzez listę gości

Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Białas x Quebonafide ft. Sarcast - Muszę lecieć - teledysk
"Demówka EP" to projekt Białasa i Quebonafide zawierający 6 premierowych utworów. Nagrania zostały wyprodukowane przez White House Records, BobAir, The Returners i Wezyra. Dziś w sieci pojawił się najnowszy klip z tej płyty, zrealizowany do utworu ``Muszę lecieć``. Gościnnie w teledysku pojawiła się Sarcast. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

B.o.B. - "Blank Mafia" - teledysk
W sieci pojawił się nowy klip od B.o.B. a został zrealizowany do kawałka ``Blank Mafia``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Boosie Badazz & Webbie - "Problem" - teledysk
W sieci pojawił się nowy klip od Boosie Badazz i Webbie a został zrealizowany do kawałka ``Problem``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Twista ft. Lil Bibby & Jeremih "Models & Bottles" teledysk
W sieci pojawił się nowy klip od Twista a został zrealizowany do kawałka ``Models & Bottles``. Gościnnie w teledysku pojawia się Jeremih i Lil Bibby. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Paluch - tytułowy klip z płyty "10/29" + trasa koncertowa
BOR Records prezentuje tytułowy singiel promujący najnowszy album Palucha "
10/29". Za produkcję kawała odpowiada Julas. Premiera materiału odbędzie się 4 marca, a tydzień później startuje trasa koncertowa.

Album można zamawiać na stronach www.borshop.pl

11.03 Gdańsk
12.03 Łódź
18.03 Rzeszów
19.03 Lublin
01.04 Bydgoszcz
02.04 Białystok
08.04 Kraków
09.04 Warszawa
15.04 Poznań
16.04 Katowice
17.04 Wrocław
23.04 Londyn (z Kękę)
29.04 Szczecin

Kolejne koncerty będą dodawane na bieżąco:
facebook.com/bashesh/events

"10/29" czyli 10 album napisany w wieku 29 lat oraz stary adres Palucha, blok 10 mieszkanie 29. Na krąużku znajdzie się 18 premierowych utworów wyprodukowanych przez takich producentów jak: Julas, Grrracz, duet Chris Carson/Kendo czyli Young Veteran$, SoDrumatic, SherlOck oraz słowacki producent Maiky Beatz. Gościnnie pojawiają się raperzy z Europy: Rytmus (Słwacja), Olexesh (NIemcy), S.Pri Noir (Francja) oraz członek BOR - Gedz. W jednym z refrenów udzielił się takż Ras Luta. Na gramofonach projekt wsparli Dj Taek, Dj Show oraz Dj VaZee.

Motyw zokładki to charakterystyczne dla Piąkowa (dzielnica Poznania, z której pochodzi raper) dwie wież RTV, które można dostrzec prawie z każdego punktu miasta.

Traklista
01. Po właściwej stronie prod Julas
02. 10/29 prod Julas ft. Dj Taek
03. OneWay OneLove OneCrew ft. Ras Luta prod. Grrracz
04. Taki jestem prod SoDrumatic
05. Został w nas ft. Olexesh, Dj Show prod Maiky Beatz
06. Co na to Paluch? prod Julas
07. Halo Ziemia prod Julas
08. Przyziemne Sprawy ft. Rytmus prod Grrracz
09. Swoje Miejsca prod Grrracz
10. W kawałach prod Julas
11. Odpocznij prod Julas
12. Impuls prod Grrracz
13. Maniak ft. Gedz prod ChrisCarson
14. Nerwy Stres (market love) prod Julas
15. Pierwszy Świat ft. S.Pri Noir prod Grrracz
16. Czyste Złoto ft.Dj VaZee prod SoDrumatic
17. Trzy prod SherlOck
18. Na spokojnie ft. Dj Taek prod Maiky Beatz
Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Wywiad | Kuba Stemplowski x Ad.m.a
Jak Ad.M.a odnosi się do zarzutów o monotematyczność albumu? Skąd pomysł na realizację teledysków do wszystkich utworów z płyty i czy jest z nich zadowolona? Odpowiedzi m.in. na te pytania znajdziecie w jej rozmowie z Kubą Stemplowskim. Spotkanie odbyło się z okazji niedawnej premiery albumu
"Gdy skrzydła w popiele, boginie schodzą na Ziemię". Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Rase Graffiti - 2016
Nowy wrzut na blaszaku od Rase. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Pawbeats - Orchestra - tracklista, goście
Pawbeats opublikował trackliste swojego najnowszego albumu Orchestra. Na krążek, którego
premiera zaplanowana został na 29 lutego, trafi trzynaście tracków. Wśród gości pojawią się m.in. Tau, Kali, Dwa Sławy, Kartky, VNM, Mama Selita, KęKę, Sarcast a także Masia, Robert Cichy, Monika Borzym, Monika Kazyaka, Silesian Brass Quartet, Natalia Nykiel, Mr J Medeiros, Justyna Steczkowska.

Tracklista Pawbeats Orchestra:
1. Marana tha (ft. Tau)
2. Refuge (ft. Robert Cichy, Monika Borzym)
3. Anioły x Demony (ft. Kali, Monika Kazyaka)
4. Stójka czy parter (intro) (ft. Silesian Brass Quartet)
5. Daj alkohol/Stójka czy parter? (ft. Dwa Sławy)
6. Sign (ft. Natalia Nykiel, Mr J Medeiros)
7. Afekt (ft. Justyna Steczkowska)
8. Amnezja (ft. Kartky)
9. Monotonia (ft. VNM, Masia)
10. Substancje (ft. Mama Selita)
11. Teraz (ft. KęKę)
12. Niematerialnie (ft. Sarcast)
13. Miłość
Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Al Groovin x Sheldon Botler - Like This (Feeling Brand New)
Al Groovin opublikował właśnie swój najnowszy singiel "Like This (Feeling Brand New)". Gościnne w nagraniu zaśpiewał Sheldon Botler. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Abel - Hannibal - Data premiery, okładka i goście

Wytwórnia Wielkie Joł zaprezentowała okładkę i datę premiery drugiej solowej płyty ABLA zatytułowanej "HANNIBAL".

Jak informuje wytwórnia Wielkie Joł płyta w sklepach pojawi się w piątek 18 marca, a preorder wystartuje już niebawem bo 14 lutego. Wtedy też światło dzienne ujrzy teledysk do kolejnego singla promującego nadchodzący album, w którym oprócz Abla gościnnie usłyszymy TEDE. Oprócz tego warszawskiego rapera na płycie "Hannibal" pojawią się między innymi Diox, Król Świata (Flaszki i Szlugi), Seta, Rosalie., R.A.U i Holak. Za produkcję płyty - tak jak przy poprzednim albumie "Ostatni Sarmata" - odpowiedzialny jest Brat Jordah, który również dorzucił swoją zwrotkę do jednego z utworów.

Pierwszy koncert z premierowym materiałem z "Hannibala" odbędzie się
19 marca w Krakowie - wkrótce informacje o kolejnych koncertach.

Przypomnijmy, że póki co album "Hannibal" promuje wypuszczony kilka tygodni temu singiel "Agresja".

Zdjęcie zrobił Dawid Czaja | Photography 
Za projekt graficzny odpowiedzialny jest  Pan Zgrywus.

Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Sage - Mówię dziwkom pa pa (sentino Diss)
The Truekings opublikowało właśnie kawałek "Mówię dziwkom pa pa", który jest jednocześnie dissem Sage`a na Sentino. Nagranie szczeciński rapera jest konsekwencją facebookowych pyskówek, jakie miały niedawno miejsce na profilach obu panów.
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Klip promujący nowe wydawnictwo Kaziora już w sieci!
Na kanale TTK Label znalazł się klip do utworu "Farmazonofobia". Jest to luźny kawałek a zarazem przedsmak nadchodzącego mixtape`u Kaziora "Na oriencie".

Kazior to młody szczecińskiego raper, którego dotychczas udzielał się m.in. w projektach Pol Hasz i The Truekings Label "Premiera".

Jego pierwszy solowy mixtape  "Na Oriencie" powstawał na przestrzeni 2013 i 2016 roku w Rapido Studio oraz w DdoE  Records.  Jest to osiedlowy reportaż z codzienności artysty jak i osób które żyją ``na oriencie``. Raper opisuje towarzyszące temu wydarzenia oraz wyraża swoje refleksje. Mimo pejoratywnego wydźwięku wielu tekstów zawarte w nich metafory, gry słowne i inne skillsy są w stanie zadowolić nawet najbardziej wybrednych słuchaczy. Jego utwory to mieszanka znanych mniej lub bardziej bitów oraz sampli z takich utworów jak np. Reakwon - Ice Cream, N.W.A. - Dopeman, Meek Mill – Energy oraz produkcji Ślimaka z oryginalnym flow. Pomimo mixtape`owego konceptu, całość tworzy spójny tematycznie obraz widziany z perspektywy ziomka z bloków.
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Podsumowanie Roku 2015 | Mainstream
Sprawdźcie trzecią część, przygotowanego przez blogerów i vlogerów, podsumowania roku 2015 w polskim rapie. W tym odcinku aktywiści zajęli się mainstreamem. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Dondi - Młoda krew 2 [2016]
Młoda krew 2, sequel debiutanckiej płyty, wypuszczony pod szyldem Hometown Fellas. Płyta osadzona w mocno południowych, ulicznych klimatach. Gościnnie m.in. Grosik, Zelo PTP. Produkcją zajęli się: Zelo PTP, Cyga, Matts, czy FlezBeats.

Tracklista:
01.
Miałem być prod. Cyga
02. Kolejny raz prod. Flezbeats
03. Zmiany prod. Zelo PTP
04. Motywacja feat. Grosik prod. Zelo PTP
05. Wczoraj prod. Zelo PTP
06. Liczby feat. Mitsonix#1, Pajk, Kriszna, R-Ka prod. Zelo PTP
07. Usłysz mój krzyk prod. Matts
08. Dziś prod. Zelo PTP
09. Truskul 2 prod. FlezBeats
10. Jutroprod. Zelo PTP
11. Truskul 2.1 feat. Grosik prod. FlezBeats
12. Wczoraj, dziś, jutro prod. Zelo PTP
13. Zmiany feat. Pajk, Grosik, Kriszna, R-Ka RMX prod. Zelo PTP
14. Blisko życia feat. Zelo PTP, Grosik, R-Ka prod. Matts
15. To dla tych prod. FlezBeats
16. Underdog prod. Matts
17. BONUS: Kolejny raz RMX prod. FlezBeats
18. BONUS: To dla tych RMX prod. FlezBeats Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

ManyPro - Rym prosty jak plomba (prod Songo)
"Rym prosty jak plomba" to kolejny klip promujący płytę tarnowskiego duetu ManyPro. Produkcja Songo. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Sopel - Miłość - klip
Kilka dni temu publikowaliśmy najnowszy klip
Sopla nakręcony do dwóch tracków "Jadę Wolno" i "Proste Daszki". Dziś mamy kolejną porcję muzyki. Posłuchajcie kawałka "Miłość".
Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Małpa - Mówi - odsłuch albumu
Małpa powraca na scenę muzyczną długo oczekiwanym, solowym materiałem. Po sześciu latach od wydania klasycznego już debiutu "Kilka numerów o czymś" wydawnictwo Proximite prezentuje jego drugi album, na który składa się 13 utworów, zawierających część z tych przemyśleń, które kłębiły się w głowie rapera w ciągu ostatnich lat. Jego fani zaczęli przyzwyczajać się do tego, że milczy. Na szczęście jednak Małpa "Mówi".

Tracklista:
01. 808 (prod. The Returners)
02.
Naiwniak (prod. Donatan)
03. Miodu i mleka (prod. Stona)
04. Parabole (prod. Sherlock)
05. Lego (prod. Stona)
06. Mołotow (prod. GPD)
07. Jedyna słuszna droga (prod. Zetena)
08. Po sygnale (ft. Włodi, prod. Stona)
09. Próby, błędy (prod. The Returners)
10. Wysoki Sądzie (prod. White House)
11. Satelity (prod. The Returners)
12. CSS (prod. The Returners)
13. Nie byłoby mnie (prod. Sherlock)

Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

MXF feat. Popek, Małolat, Kaz Bałagane - Mikstejp
Prezentujemy teledysk MXF z gościnnym udziałem Popka, Małolata i Kaz Bałagane do utworu "Mikstejp". Obraz jest dziełem ekipy Distort Media. MXF to producencko-didżejski duet stworzony przez Maro Music i DJ-a Frodo.
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

ZBUKU x Kajman - Superbohater - klip
W sieci pojawił się kolejny klip promujący nadchodzącą składankę Step Records "Rap Najlepszej Marki vol. 2". Tym razem czas na numer Kajmana, gdzie gościnnie udzielił się ZBUKU. Za produkcję utworu odpowiada David Gutjar. Klip to dzieło ekipy Dirt Video. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

10 000 000 wyświetleń RPS/Glaca/DjZel/Ana Herrero
Właśnie pękło 10 000 000 na You Tube.
RPS feat. Glaca & Ana Herrero


Tytuł oryginalny: "POZWÓL MI ŻYĆ - SĄ CHWILE"
Słowa: Andrzejewski Ryszard (Peja , RPS) , Mohamed Piotr (Glaca)
Muzyka : Szewczuk Krzysztof (DJ Zel)
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

GSR Godny Szacunku Rap - Jebać wszystkich
Pierwszy kawałek z  drugiej solowej płyty "GSR Godny Szacunku Rap" oraz spontanicznie nagrany, prosty video clip.

Presents our new production starring with
Album: GSR Godny Szacunku Rap
Artist: Gasper
Title: Jebać wszystkich
Producer: M-PYRE
Lyrics: Gasper
Mix & Mastering: Południowy Bastion Studio
Label: GSR
File: Video;
Video production: Joanna Nasiłowska
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Flatbush Zombies - "Bounce" - teledysk
W sieci pojawił się nowy klip od Flatbush Zombies a został zrealizowany do kawałka ``Bounce``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Shad Da God x Young Thug - "Hold My Cup" - teledysk
W sieci pojawił się nowy klip od Shad Da God i Young Thug a został zrealizowany do kawałka ``Hold My Cup``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Boosie Badazz ft. Slim Thug - "Wanna B Heard" - teledysk
W sieci pojawił się nowy klip od Boosie Badazz a został zrealizowany do kawałka ``Wanna B Heard``. Gościnnie w teledysku pojawia się Slim Thug. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Lil B - "Born Poor" - teledysk
W sieci pojawił się nowy klip od Lil B a został zrealizowany do kawałka ``Born Poor``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Drzewo - Wracam (Bonus Track)
Projekt 9 Pak postanowiłem stworzyć 2 lata po wyjeździe z Polski. Natchniony nowymi doznaniami które dały mi kopa do zrobienia czegoś więcej niż dotychczas dawałem wam do odsłuchu... luźne nr, skladanki, teledyski, zajawki i gościnne zwroty. Tym razem przygotowywuje spójny choć zróżnicowany stylistycznie materiał. 9 pak od miasta ZetGie, 9 pak bitów, 9 numerów 9 razy bardziej pojawi się ten album niż każdy mój poprzedni.

Peace / DE
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Wygraj Arkadio - FUNDAMENT Rób to, co kochasz - konkurs
Przedstawiamy Wam najnowszy album Arkadio zatytułowany "FUNDAMENT Rób to, co kochasz".

Teksty na album zostały napisane w 5 dni przeżytych w ciszy. Jednak praca nad nim trwała prawie dwa lata! Celem projektu jest zachęcenie słuchacza do tego, aby pozostał sam ze sobą i nie zagłuszał swojego serca.

Płyta pojawi się w sklepach na terenie całego kraju 12 lutego, a preorder zmówicie na www.rtck.pl

My swoje płyty już mamy i chętnie się podzielimy. Tym samym zapraszamy Was na konkurs, w którym do wygrania jest płyta Arkadio zatytułowany "FUNDAMENT Rób to, co kochasz". Zobacz
pytanie konkursowe.

Tracklista:
01. Wprowadzenie (prod. Fawola/Watzek)
02. Tylko prawda + Damian SyjonFam + Dj Elison (prod. Fawola/Watzek)
03. Dzięki + Dj Elison (prod. Folku)
04. Studnia + Kinga Kielich (prod. Folku/Watzek)
05. W oczach Boga + Miczu Ziomek (prod. Watzek/Michał Ziomek)
06. Decyzja (prod. Watzek)
07. Chwiejne emocje (prod. Paul Cabbin)
08. Nie usunę zła (prod. Watzek)
09. Przedziwny doradca (prod. Watzek/Kacet)
10. Superstrawny syn (prod. Watzek)
11. Dla kogo żyjesz? + Stanisław Sojka + Dj Elison (prod. Watzek)
12. O tyle, o ile + Frenchman (prod. Potok/Watzek)
13. Rozliczenie (prod. Arkadio)
14. Perła (prod. Folku)
15. Cel + Dj Dugi (prod. Folku)
16. Analiza dnia + Dj Oidakra (prod. Paul Cabbin)
17. Dystans + Dj Oidakra (prod. Watzek)
18. Plany 2 + Dj Oidakra (prod. .../Watzek)
19. Reasumując (prod. Folku)
20. Raduj się + Sądecki Chór Gospel (prod. Watzek)

Bity:
Watzek, Folku, Fawola, Paul Cabbin, Potok, Miczu Ziomek, Arkadio, Kacet
Scratch:
DJ Elison + DJ Dugi + Arkadio
Opiekun projektu:
Piotr Piwowar + Arkadio dla RTCK 2H
Produkcja muzyczna:
Watzek + Arkadio
Mix/mastering:
Watzek (Pozytywne Studio)
Projekt okładki:
Jakub Kosakowski, Tomasz Olchawski
Obrazy do okładki:
Tomasz Olchawski
Zdjęcia do książeczki:
Dorota Czoch

Arkadio (Arkadiusz Zbozień), raper, freestylowiec, mówca. Rocznik `90, urodzony w Nowym Sączu. Autor pięciu płyt, audiobooka i książki oraz pomysłodawca ogólnopolskiej akcji "Rób to co kochasz". Studiował dziennikarstwo oraz etykę i coaching na kierunku filozoficznym. Jego pasją jest żywe słowo i praca z nim na wielu płaszczyznach. Od 4 lat regularnie występuje w Polsce i wśród zagranicznej Polonii z koncertami oraz autorskimi programami (program profilaktyki uzależnień) zachęcającymi do pozytywnych zmian w życiu. Szczęśliwy mąż i tata. Nieustannie rozwija się na polu artystycznym i biznesowym. Robi to, co kocha.

Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Young Thug ft. Quavo - "F Cancer" - teledysk
W sieci pojawił się nowy klip od Young Thug a został zrealizowany do kawałka ``F Cancer``. Gościnnie w teledysku pojawia się Quavo. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Bocian - Gaya ft. LuChA / Fisiu /Pevoo
Drugi singiel z nadchodzącej płyty Bociana pt. "AURA". Premiera albumu niebawem. Na tracku swoje zwroty przybili LuChA / Fisiu / Pevoo. Życzymy głębokich rozkmin podczas słuchania utworu.

Pokój! Jedność! Miłość! I Dobra Zabawa!
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Miuosh ft. The Voices - Po drugiej stronie - teledysk
Fandango Records ma zaszczyt oddać w Wasze ręce nowe video, zrealizowane przez Michała Jagiełło do wspólnego utworu Miuosha i The Voices - "Po drugiej stronie". Utwór pochodzi z albumu "Ulicę Bogów. Produkcja Fleczer", za którego produkcję w całości odpowiada Paweł "Fleczer" Flanc. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Bones - Useless (nowy album)
Bones wypuścił dziś nowy album pod tytułem "Useless" - jak zawsze oferuje na nim ciężki, depresyjny i ponury klimat swej muzyki.

Tracklista:
01. Useless (prod. Greaf)
02. RestInPeace (prod. The Virus And Antidote)
03. KeepTellingYourselfThat (prod. Vegard Veslelia)
04. GladWeHaveAnUnderstanding (prod. Dylan Brady)
05. Tempo (prod. Eric Dingus)
06. Soil (prod. Vegard Veslelia)07. RightOnSchedule (prod. Stereoryze)
08. Translucent (prod. Curtis Heron)
09. (BONUS) Coinstar (prod. Fleece)

Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Marika - "Idę" - teledysk
W sieci pojawił się nowy klip od Mariki a został zrealizowany do kawałka ``Idę``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Beyonce - "Formation" - teledysk
W sieci pojawił się nowy klip od Beyonce a został zrealizowany do kawałka ``Formation``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Video wywiad z Miuoshem dla Cannabis News TV
Miuosh w wywiadzie dla Cannabis News o konopiach, muzyce, Polsce, używkach, polityce. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Szczery Hali - Jaraj się ``Singiel``
Szczery Hali z najnowszym Singlem !

``Szczery Hali - Jaraj się ``

Zachęcamy do testowania !
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

19. splash!: The Roots, Young Thug, A$AP Ferg w Ferropolis
Zima powoli przemija, a do najlepszego festivalu na świecie coraz bliżej: jeszcze tylko 154 dni, zanim otworzymy bramy splasha! po raz 19. całej scenie hiphopowej pośród przepięknej industrialnej scenerii Ferropolis. Również w tym roku świętujemy naszą wspaniała subkulturę w pełnym wachlarzu jej barw. Nieważne, czy wolisz turn up przy autotunie czy klasyczne, tłuste boombapy do których głowa sama zaczyna bujać, czy niemiecką sensację ulicznego rapu albo legendę z Ameryki - znamy setki powodów, abyś w 2016 roku spakował swój namiot i świętował trzy dni najlepszego rapu.

The Roots


"Najlepszy hiphopowy band świata", "najlepszy perkusista na świecie", "najlepszy raper na żywo" - Black Thought, Questlove, F. Nuckles i reszta - ich renoma mówi sama za siebie, która nie zadowoli się zwykłym, niemrawym "Holla". Niektórzy młodsi fani rapu mogą zaszufladkować ich jako backing band wygłupówJimmy`ego Fallona, jednak tak naprawdę można im już oficjalnie nadać tytuł żywych legend. "The Fire","Next Movement", "The Seed (2.0)", "Guns Are Drawn", "You Got Me" - w ciągu 25. letniej historii bandu z Filadelfii opanowali sztukę współgrania z żywymi instrumentami do perfekcji, zanim twój ulubiony raper zaczął myśleć o pisaniu "dojrzałej muzyki". Idealny balans pomiędzy organicznym jazz funkiem i brudnym boompbapem. The Roots na scenie to religijna ceremonia, gęsia skórka gwarantowana. Termin obowiązkowy, hands down!

A$AP Ferg

W 2011 roku trap lord ogłosił, że chciałby być tak znany jak Spice Girls. Minęło 5 lat, a Fergenstein stał się przynajmniej drugą gwiazdą A$AP Mobu i wydaje się oczywiste, że drugim albumem "Always Strive And Prosper" przejmie scenę jeszcze bardziej. Gwarancja jakości splasha! od 2014 roku. Jego piorunujący występ śmiało możemy nazwaćlegendarnym. To więcej niż pewne, że Hood Pope ochrypłego swagu ulicznej szkoły Nowego Jorku i wierdo szaleństw poruszy wszystkich w Ferropolis po raz kolejny. Jak zaśpiewałyby Spice Girls? "Ferg up your life!"

Young Thug

Tępawe adliby, 808-rodeo-flow i wariactwa auto tunowe tak duże jak wieża Eiffla: Young Thug to jeden z głównych winowajców turn upu sceny hiphopowej. Kiedy thugger o najbardziej szalonej stylówce opowiada, jak właśnie wydał parę setek, czuć wpływ leanu na jego mowę. Metro boomin, zupka chińska się gotuje, gangster belly wibruje. Objawienie? Armageddon? Audiencja prosto od ekipy Brick Squad, sprawi, że turn up w Ferropolis będzie real jak nigdy wcześniej. Yeeee!

Stormzy

Przyjaciele z Wysp tradycyjnie należą do najlepszych live MCs, doskonale zdają sobie z tego sprawę weterani splasha! Przy tej okazji należy przypomnieć, czego dokonałSkepta w zeszłym roku w Ferropolis. Jego kolega po fachu, Stormzy, udowodnił w ubiegłym roku, że gra w tej samej lidze topowych live wyjadaczy. To wczesny higlight! czwartkowego splashowego! preparty!

CAS is Dead

Wiele plotek krąży na temat CAS is Dead, my nie możemy oficjalnie potwierdzić żadnej z nich. Co wiemy: Cas jest nie tylko dead, lecz również dope, pochodzi z Wielkiej Brytanii, a jego twórczość możemy z grubsza zaszufladkować jako grime - reszta to tajemnica, którą kryje za maską trupiej czaszki.

SSIO

SSIO zadebiutował właśnie albumem "0,9" na samym szczycie niemieckiej listy sprzedaży, a my możemy ogłosić, że z tej okazji zorganizujemy, co prawda trochę spóźnioną, ale godną uroczystość. Oczywiście w Ferropolis, gdzie pilot AON z owcą na smyczy zaszczyci swoją obecnością na 19. splashu!

Haftbefehl & Special Guest

Haftbefehl płynie pod prąd ulicznego rapu i staje się nie tylko coraz lepszy technicznie, lecz również coraz bardziej bezkompromisowy: jego aktualny mixtape "Unzensiert" to petarda samych hitów, które koniecznie trzeba usłyszeć na żywo - dlatego zaprosiliśmy tego Babę z Offenbachu po raz kolejny do Ferropolis. Możemy tylko spekulować, o kogo może chodzić, ale Hafti zapowiedział, że zaprosił gościa specjalnego. Jesteśmy ciekawi....

Weekend

Rap "zniszczył jego życie codzienne", a jego występy na scenie są jednym z tych powodów. Kiedy jako turniejowy raper VBT wkroczył w prawdziwy światek hiphopu, stał się nie tylko jednym ze znanych raperów Niemiec, lecz do tego jednym z najbardziej chwalonych i konsekwentnych live mc tej sceny. Po wydanych trzech albumach dorobił się takiego repertuaru hitów jak nikt inny. Na splashu! ten sympatyczny mieszkaniec Stuttgartu z wyboru to zawsze mile widziany gość- welcome back!

Line Up (porządek alfabetyczny na dzień 05.02.2016):
187 Straßenbande | Action Bronson | AJ Tracey | Angel Haze | A$AP Ferg | CAS is dead | Coely | Eko Fresh | Flatbush Zombies | Haftbefehl & Special Guest | JokA | LGoony & Crack Ignaz | Mac Miller | Maeckes | SSIO | Stormzy | Teesy & Friends | The Roots | Weekend | Wiz Khalifa | Young Thug | Yung Hurn

19. splash! Festival 2016 - bilety:

Bilety zamówisz na stronie www.tixforgigs.com oraz na www.stubhub.de/splash-festival-ticket/
Bilet na splash! Preparty (7. lipca, ważny tylko za okazaniem regularnego karnetu na splash! Festival) - 14,90 EUR (ok. 59,60 PLN)
Karnet Early Bird na 19. splash! Festival (8-10. lipca 2016, w cenie 10 EUR kaucji za pełen worek śmieci, pole namiotowe i opłaty bookingowe) - 119 EUR (ok. 476 PLN) - WYPRZEDANE!
Karnet na 19. splash! Festival (8-10. lipca 2016, w cenie 10 EUR kaucji za pełen worekśmieci, pole namiotowe i opłaty bookingowe) - 129,00 EUR (ok. 516 PLN)
Karnet VIP na 19. splash! Festival (8-10. lipca 2016, w cenie 10 EUR kaucji za pełen worek śmieci, pole namiotowe i opłaty bookingowe) - 229,90 EUR (ok. 919,60 PLN)

Bilet niedzielny (10. lipca 2016, w cenie opłaty bookingowe, bez możliwości campingu!) - 49,90 EUR (ok. 199,60 PLN)
Bilet parkingowy (w cenie opłaty bookingowe) - 10,00 EUR (ok. 40 PLN) za pojazd

Karnet VIP zapewnia:
- możliwość rozbicia namiotu przy swoim samochodzie
- darmowy wstęp na oficjalny czwartkowy bifor i ekskluzywne imprezy VIP
- oddzielne wejście na teren festiwalu
- oddzielne pole namiotowe
- odseparowany darmowy autobus
- odseparowane darmowe toalety i prysznice
- dostęp do ekskluzywnej trybuny z widokiem na mainstage.

Do zobaczenia w Ferropolis!

19. splash! Festival
8-10. lipca 2016
Ferropolis - Miasto z Żelaza
Gräfenhainichen (Niemcy)


Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Bordalajn - Jack White feat. Klaudia Szmidt / STREET VIDEO
Bordalajn - Jack White feat. Klaudia Szmidt / STREET NIGHT VIDEO

TEKST/BIT/MIX/MASTERING: Bordalajn
Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

G Herbo ft. Joey Bada$$ - "Lord Knows" - teledysk
W sieci pojawił się nowy klip od G Herbo a został zrealizowany do kawałka ``Lord Knows``. Gościnnie w teledysku pojawia się Joey Bada$$. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

HZD/HAZZIDY - Zapalniczka - teledysk
Hemp Rec. oraz DIIL TV przedstawiają teledysk do utworu HZD/HAZZIDY "Zapalniczka", który promuje album "9000Dni"
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

BonSoul (Bonson x Soulpete) - Siema! Cześć! - teledysk
Bonson i Soulpete zaprezentowali kolejny klip z albumu "Lepiej Nie Pytać". Tym razem teledysk powstał do kawałka "Siema! Cześć!". Video swoją premierę ma z okazji trafienia do sprzedaży winylowej wersji płyty, która została wytłoczona tylko w 300 sztukach. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Yo Gotti - "Down In the DM" - teledysk
W sieci pojawił się nowy klip od Yo Gotti a został zrealizowany do kawałka ``Down In the DM``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Lasio Companija - PijanyLasioDens - teledysk
Wytwórnia Pro Rec przedstawia klip dęblińskiego rapera, promujący jego nadchodzącą płytę pt. "Zwykły Mati".

Krążek ukaże się 20 maja tego roku i będzie przyjemnym dla uszu wynikiem codziennych przeżyć, emocji i odczuć rapera.

- W końcu dochodzi do takiego momentu, w którym materiału jest tak dużo, że trzeba przelać wszystko na papier i położyć to na bicie. Tak właśnie powstaje moja płyta - komentuje Lasio.

Klimatyczny "PijanyLasioDens" powstał po mocno zakrapianej imprezie i z humorem przedstawia zmagania "pijanego mistrza tańca", który próbuje poderwać w klubie piękną niewiastę. Co się dzieje dalej i jak kończy się ta próba? Zobaczcie sami.

Teledysk realizowany w dęblińskim klubie "Diamond Club". Ekranizacją zajął się serdeczny przyjaciel Lasio, Bartosz Maślankiewicz z Film Production.
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Popek x Matheo ft. Matheo - Nie mów mu nic - teledysk
W sieci pojawił się nowy klip promujący krążek "Król Albanii". W numerze "Nie mów mu nic" wokalnie na refrenie udziela się Matheo. Video to dzieło ekipy Mania Studio.

Za produkcję odpowiada Matheo - autor muzyki na całym albumie.
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Preddy Boy P ft. Yung Joc - Choosey Lover - teledysk
Ukazał się nowy teledysk Preddy Boy P pt. "Choosey Lover". Gościnnie wystąpił Yung Joc. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Boo Rossini (USDA) ft. Trap Main - Ferragamo - teledysk
Ukazał się nowy teledysk Boo Rossini z grupy USDA pt. "Ferragamo". Gościnnie wystąpił Trap Main. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Iamsu! - The Feel - teledysk
Ukazał się nowy teledysk Iamsu! pt. "The Feel". Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Freeway - A Tale of 2 Citiez - teledysk
Ukazał się nowy teledysk Freeway pt. "A Tale of 2 Citiez". Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Trae Tha Truth - Crazy - teledysk
Ukazał się nowy teledysk Trae Tha Truth pt. "Crazy". Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Styles P ft. Jadakiss - Money Change You/My Party - teledysk
Ukazał się nowy teledysk Styles P pt. "Money Change You / My Party". Gościnnie wystąpił Jadakiss. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Noah "40" Shebib gościem B-Reala w "The Smokebox"
W nowym odcinku "The Smokebox" gościem B-Reala jest producent Noah "40" Shebib, znany głównie ze współpracy z Drake`iem. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Wiz Khalifa - Khalifa - premiera
Dziś, 5 lutego, nakładem Taylor Gang Records/Rostrum Records/Atlantic Records ukazał się nowy album Wiz Khalifa pt. "Khalifa". Gościnnie wystąpili m.in. Juicy J, Ty Dolla $ign, Chevy Woods i Travis Scott.

1. BTS
2. Celebrate (feat. Rico Love)
3. Elevated
4. City View (feat. Courtney Noelle)
5. Cowboy
6. Bake Sale (feat. Travis Scott)
7. Call Waiting
8. Make A Play
9. Most Of Us
10. Zoney (feat. Sebastian)
11. Lit (feat. Ty Dolla Sign)
12. No Permission (feat. Chevy Woods)
13. iSay (feat. Juicy J) Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Beneficence ft. Dres (Black Sheep) - Make It Hot - teledysk
Ukazał się nowy teledysk Beneficence pt. "Make It Hot (Jingle Jangle 2.0)". Gościnnie wystąpili The LegionDres (Black Sheep). Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Savage Brothers ft. C-Rayz Walz - Kill Kill - teledysk
Ukazał się nowy teledysk Savage Brothers pt. "Kill Kill". Gościnnie wystąpili C-Rayz Walz i Beni-Hana. Bit zapewnili Snowgoons. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Jony "Nie pytaj " Historie Dnia Coidzennego EP zapowiedź
Kujawski raper Jony który pojawił się na kujawskiej rap scenie nie spodziewanie z swoim pierwszym nielegalem "Hologram Ulic" właśnie zapowiada swoje drugie solo "Historie Dnia Codziennego" które powstanie we współpracy z THC STUDIO. Jony jest to niespełna 18 letni kujawski raper, który z utworu na utwór coraz bardziej się rozwija. Przedstawiam państwu "Nie pytaj" z nadchodzącej ep tego młodego rapera Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Kamel - Polaczek - teledysk
Kamel zaprasza do przesłuchania kolejnego utworu z cyklu Halftime. Tym razem jest to utwór "Polaczek" produkcji Mario Kontrargument. Jest to druga część cyklu #Halftime - pojedynczych kawałków udostępnianych słuchaczom pomiędzy długogrającymi materiałami. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Igorilla - Biel (feat. Gede, prod. No Echoes)
Elektroniczne i przestrzenne brzmienie połączone z klimatycznym rapem to efekt współpracy Igorilli, producenta No Echoes i wokalistki Kasi Gede. Nowy singiel "Biel" powstał w trakcie snowboardowego wyjazdu do szwajcarskiego Veysonnaz.

- Przez tydzień, od momentu kiedy, otwierałem oczy, byłem otoczony spektakularnymi krajobrazami i mega pozytywnymi ludźmi - mówi Igor Seider. - Już po zameldowaniu się w hotelu wiedzieliśmy, że nie wrócimy do domu bez czegoś, co stworzymy wspólnie w Veysonnaz. Choć zabraliśmy ze sobą sporo sprzętu, wiele efektów udało się uzyskać tylko dzięki spontanicznym i niecodziennym metodom. Za kabinę do nagrania wokali posłużyła nam na przykład konstrukcja z czterech materacy! Cieszę się, że udało nam się uchwycić niezwykły klimat tego wyjazdu.

Za muzykę odpowiada producent No Echoes, a stworzony w Szwajcarii szkic piosenki dopełniła swoim charakterystycznym, niskim głosem wokalistka Gede. Autorem klipu jest Mikołaj Stefański.

"Biel" zapowiada solowy debiut wokalisty i rapera. Płyta ukaże się w połowie 2016 r.

Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Fif Money nie żyje!

Fif Money został zabity przez policję podczas próby włamania do domu zawodnika Chicago Bulls - Derricka Rose`a. Jak podaje XXLMag.com Charles "FiF Money" Smith został zastrzelony w niedzielę, 31 stycznia po wymianie ognia z funkcjonariuszami policji przybyłymi na miejsce zdarzenia po zaalarmowaniu przez sąsiadów, że ktoś włamuje się do jednego z domów.

Kiedy policjanci przybyli na miejsce, Money otworzył do nich ogień i został śmiertelnie trafiony przez jednego z funkcjonariuszy. Jak informuje policja, raperowi pomagała jego dziewczyna Brianna Patterson. Zgodnie z prawem stanu Illinois, kto popełnia przestępstwo powiązane ze śmiercią, ten może mieć postawiony zarzut morderstwa, nie ważne czy jest on sprawcą. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

4Psolo ujawnia datę premiery "Życie Po Życiu"

"Życie po życiu" to drugi solowy album 4Psolo. Ukaże się on na rynku szóstego maja przy współpracy z wytwórnią Diil Gang. Album w preorderze zamawiać będzie można od 23-go marca.


 

Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Jose Guapo - "Get Da Money" - teledysk
W sieci pojawił się nowy klip od Jose Guapo a został zrealizowany do kawałka ``Get Da Money``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Boosie Badazz - "A Problem" - teledysk
W sieci pojawił się nowy klip od Boosie Badazz a został zrealizowany do kawałka ``A Problem``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Monty ft. Fetty Wap - "6am" - teledysk
W sieci pojawił się nowy klip od Monty a został zrealizowany do kawałka ``6am``. Gościnnie w teledysku pojawia się Fetty Wap. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Majid Jordan - "King City" - teledysk
W sieci pojawił się nowy klip od Majid Jordan a został zrealizowany do kawałka ``King City``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

1 NA 1: Artur Rawicz vs Tau (cz.2)
Prezentujemy drugą część nowego video wywiadu Artura Rawicza z Tau.

Zobacz też:
1 NA 1: Artur Rawicz vs Tau (cz.1) Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Trae Tha Truth - Tha Truth, Part Two - premiera
Dziś, 5 lutego, nakładem ABN/Empire Distribution ukazał się nowy album Trae Tha Truth pt. "Tha Truth, Part Two". Gościnnie wystąpili m.in. T.I., B.o.B, Wiz Khalifa, Rick Ross, Ty Dolla $ign, Yo Gotti, Young Thug, Roscoe Dash.

1 Intro (feat. Lil Duval)
2 Crazy
3 Takers (feat. Quentin Miller)
4 Spray (feat. Jay`ton)
5 Slugs (feat. Young Thug)
6 Who Dey Rockin Wit (feat. Yo Gotti)
7 My n*ggaz (feat. Ty Dolla $ign)
8 All Good (feat. Rick Ross, T.I. & Audio Push)
9 Let Me Live (feat. B.o.B, T.I. & Ink)
10 fu*k tha World (feat. D.Lylez)
11 It`s Time
12 Work
13 Thirsty (feat. Wiz Khalifa & Roscoe Dash)
14 fu*k wit Me (feat. Ink)
15 Mama (feat. J Dawg & Watchtheduck)
16 World Needs You (feat. Liz Rodrigues)
17 I Will Survive Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Bas - Too High to Riot - okładka i tracklista
4 marca nakładem Dreamville Records/Interscope Records ukaże się drugi solowy album Bas pt. "Too High to Riot". Gościnnie wystąpią J. Cole, Cozz i The Hics.

1. "Too High to Riot"
2. "Methylone"
3. "Dopamine" (featuring Cozz)
4. "Housewives"
5. "Miles and Miles"
6. "Live For"
7. "Clouds Never Get Old"
8. "Matches" (featuring The Hics)
9. "Night Job" (feat J. Cole)
10. "Ricochet" (featuring The Hics)
11. "Penthouse"
12. "Black Owned Business" Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

1 NA 1: Artur Rawicz vs VNM (2016)
W sieci pojawił się nowy video wywiad Artura Rawicza z VNM`em. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Sopel - Intro + Jadę Wolno + Proste Daszki - klip
Sopel prezentuje swój najnowszy videoklip nakręcany do dwóch kawałków "Jadę Wolno" i "Proste Daszki". Sprawdźcie. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

PRP1 - Łatwo Prod. PRP1 - klip
PRP1 prezentuje swój pierwszy klip nakręcony do kawałka "Łatwo".

Jest to także pierwsza produkcja po podjętej współpracy z Dmk, wytwórnią muzyczną The Backstage Records oraz kanałem RAP. Kawałek to również zapowiedź albumu PRP1, który ukaże się na wiosnę 2016 roku.
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Pierwsza recenzja płyty Małpa - Mówi - Progres 20 na 20
Kuba Stemplowski - dziennikarz hip-hopowy, twórca audycji RapLuz, autor wielu rap wywiadów - miał możliwość przedpremierowego przesłuchania najnowszej płyty Małpy "
Mówi" i podzielił się swoją opinią:

Jeżeli po singlach z płyty "Mówi" Łukasz "Małpa" Małkiewicz czekacie na ten album to... się nie zawiedziecie. Miałem okazję słyszeć już tę płytę i przyznaję, że jest to mocny kandydat do prywatnej "topki" w 2016 (niezależnie od tego, co się jeszcze na rynku ukaże). Autor klasycznego "KNOC" długo zbierał się do drugiej solówki, jednak jego muzyce nie zaszkodziło to w żadensposób.

Progres 20 na 20 jak w Championship Manager. Flow dużo lepsze, charyzma dużo większa, a teksty - dla mnie w tym momencie jedne z najciekawszych w kraju. Muzycznie jest świeżo, ale i przyjemnie - te eksperymenty i zmiany nie są ślepym gonieniem za trendami. A przy 6 numerze powinniście się lekko zdziwić :)

O stronie produkcyjnej nie będę pisał wiele, bo takie ksywki jak Donatan, Zetena, The Returners czy Stona mówią same za siebie. A to nie wszyscy, którzy muzycznie postawili swoją cegiełkę na tym albumie. Co do gości "rapowych" - Włodi, Jinx oraz Mielzky nie odstają formą od gospodarza i są idealnym dopełnieniem całości. Jeżeli natomiast, jakimś cudem nie czekacie na muzykę od Małpy, to warto zamówić płytę ze względu na samo wydanie. Jest kozackie, uwierzcie.
Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Timbaland ft. Mila J - "Don`t Get No Betta" - teledysk
W sieci pojawił się nowy klip od Timbaland a został zrealizowany do kawałka ``Don`t Get No Betta``. Gościnnie w teledysku pojawia się Milla J. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Nowy mixtape od Knapa i trzy koncerty
Nietuzinkowy Występ to autorska impreza Kuby Knapa, Emila G oraz DJ`a Willy`ego Mąki. Darujemy sobie wyszukane słówka w opisie - kto był, ten wie, że to pierwsza liga hip hopowych melanży. Kto jeszcze na żadną edycję nie dotarł, ten może sobie sprawdzić wideo-relację albo po prostu wkrótce nadrobić.

W tym roku Nietuzinkowy Występ poszerza zasięg i detonuje się w trzech miastach z jeszcze większą porcją spontaniczności, klimatu i muzyki. Klasyki, blendy, remiksy, smaczki - te elementy znacie już z koncertów Kuby i Emila. Teraz dodajcie do tego premierowe utwory ze świeżego materiału Knapa "STĄD MIXTAPE", który właśnie kończy się smażyć, a wynik równania wyjdzie taki = Nietuzinkowy Występ 2016 we Wrocławiu, Warszawie i Sopocie!

A co to za nowy mixtape? Jak mówi Kuba: jest to samomotywująca, rapowana pocztówka z zimowej stolicy, zarejestrowana "na chacie", pod klasyczne polskie instrumentale. Jak dostać mixtape w wersji fizycznej? Klasycznie. Wpadasz na bibę i dostajesz. Z pierwszej ręki, od samego autora.

Rozkład melanży:
13.02 Wrocław - Przybij Piątaka
20.02 Warszawa - niePowiem
03.03 Sopot - Mewa Towarzyska

Bilety dostępne w punktach stacjonarnych (informacja na wydarzeniach) oraz na: sklep.alkopoligamia.com (ilość limitowana!)

Do zobaczenia! Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

NWWC - Camarade - video mash`up
NWWC opublikował właśnie najnowszy mash up video zmontowany do kawałka "Camarade". Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Z Dźwięków Urodzeni - Mrok - klip
Mamy przyjemność zaprezentować Wam drugi singiel promujący album "Wyżej". Za powyższy obrazek odpowiada Oliver Schmidt.

Dźwięków Urodzeni, czyli dwójka wokalistów plus producent. Triku, Graf i Capish to trójka muzyków z Warszawy, która tworzy już od dekady ale w obecnym składzie współpracuje od dwóch lat. W muzyce ZDU produkowanej przez Capisha przeważają elektroniczne dźwięki w dobrym wydaniu, na których Graf i Triku kładą rapowe zwrotki, często mieszane ze śpiewem. Triku i Graf wypuścili wcześniej dwa krążki wypuszczone pod szyldem MaxfloRec, z kolei Capish ma na swoim koncie album "Beatowsky" wydany przez Polskie Radio, a nagrywany w legendarnym studiu S-4 .

Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Król Albanii złotą płytą w niespełna tydzień po premierze
Wspólny album Popka i Matheo w niespełna tydzień po sklepowej premierze zdołał przekroczyć próg pozwalający na przyznanie statusu złota. Niebawem informacja zostanie oficjalnie potwierdzona przez ZPAV. 

"Król Albanii" pojawił się na półkach sklepowych 29 stycznia, już przedpremierowo spotykając się ze świetnym przyjęciem słuchaczy, co przełożyło się na świetną sprzedaż albumu. Krążek promowany był m.in. przez takie single jak "Wodospady", "Każdy z nas" czy "Różni nas wiele" z gościnnym udziałem zespołu Rootzmans,

Po komercyjnym sukcesie Gangu Albanii oraz wielu innych zwariowanych projektach, Popek decyduje się na wydanie kolejnego solowego albumu. Wespół z czołowym polskim producentem, znanym z długotrwałej współpracy z m.in. Sobotą i DonGuralesko - Matheo -  Król raczy nas swoim najdojrzalszym i jednocześnie najbardziej szalonym krążkiem.

Król Albanii i Szopen Rapu łączą swoje siły, a to co powstaje w wyniku tej kolaboracji, to dawka świeżej i wymykającej się wszelkim szufladkom muzyki. Popek - jako raper o niezwykle szerokich muzycznych horyzontach - spaja ze sobą uliczne korzenie wraz z niesamowitą melodycznością. Tym samym dostajemy płytę - z jednej strony - pełną ciężkiego i osobliwego przekazu, z drugiej - wypchaną po brzegi zapadającymi w głowie utworami o nośnych refrenach i chwytliwej linii melodycznej. Nie brak tu również specyficznego dla Króla poczucia humoru, które miesza się z głębszymi refleksjami człowieka żyjącego na co dzień jedną pasją - muzyką.

Popek - postać zdecydowanie nadająca kolorytu polskiej scenie muzycznej. Po wieloletniej przygodzie z korzennym, ulicznym rapem, podczas aktywności w znanej krakowskiej ekipie Firma, artysta postanowił rozpocząć szeroko zakrojoną działalność muzyczną. Kojarzony głównie z Hip-hopem, nie boi się eksperymentować, czego efektem są numery bluesowe, rockowe jak i również zawierające dużą dozę muzyki elektronicznej. Wespół z producentem, z którym zna się od lat - Matheo - postanowił dać słuchaczom płytę, która w pełni oddaje to, co do tej pory grało w jego sercu.

O warstwę muzyczną albumu "Król Albanii" zadbał Matheo - jeden z czołowych polskich producentów, znany w środowisku hip-hopowym nie od dziś. Muzyk pochodzący ze Stargardu Szczecińskiego kojarzony jest przede wszystkim ze świeżego podejścia do rapu i zaszczepiania na rodzimym gruncie nowoczesnych rozwiązań, które charakteryzują mainstreamowy rap zza oceanu. Nie jest to jego pierwsza przygoda z Popkiem. Duet już wcześniej dał się poznać m.in. ze wspólnego, luźnego numeru "Dirty Diana", który podbił Internet i stał się nieodłącznym elementem wielu imprez. Artyści współpracowali również przy wcześniejszych, solowych projektach Popka.

Króla wsparli gościnnie Borixon, Bracia Figo Fagot, Wini, Rootzmans oraz zagraniczny gość - Stitches.

Autorem oprawy graficznej jest Tomasz Bojar.
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Golin - Miasta Krzywych Wież - Oficjalna premiera i odsłuch
Golin, jeden z najlepszych tekściarzy w naszym kraju, prezentuje swój najnowszy album pt. "Miasta Krzywych Wież".

Za muzyczną stronę albumu odpowiadają Szpalowsky i Trepson, którzy czerpiąc m.in. ze źródeł latynoskiej, włoskiej i azjatyckiej muzyki stworzyli egzotyczne kompozycje, które przeniosą Cię wprost do Miast Krzywych Wież.

Zamów album: 34udgs.pl

Golin - toruński raper, który przez ostatnie lata mieszkał w kilku europejskich krajach. Jest autorem albumu Katakumby (2012) i nominowanym uczestnikiem akcji Popkillera "Młode Wilki 2013". Jest poliglotą i niestrudzonym podróżnikiem, który odwiedził dotychczas ponad 30 krajów. Jako miłośnik literatury i sztuki, garściami czerpie inspiracje z tygla kulturowego oraz obcych lądów.

"Miasta Krzywych Wież" to najnowszy materiał, w którym Golin zabiera słuchaczy w podróż po kilkunastu krajach na świecie, zgrabnie nawiązując do kultury, literatury i sztuki oraz historii miejsc, o których opowiada. Charakterystyczny styl pisania, błyskotliwość, ogromny wachlarz nawiązań kulturowych oraz momentami pyszałkowata wręcz erudycja, a wszystko to okraszone nienaganną techniką, mogą stanowić nie lada wyzwanie dla przeciętnego słuchacza polskiego rapu.

Na płycie znajdziemy utwory-zagadki opisujące różne miejsca na świecie, mistyczne utwory nawiązujące do starożytnych legend i wierzeń jak i również te będące swoistym manifestem światopoglądu autora.

Golin - Miasta Krzywych Wież (2016)
01. To tylko świat (intro)
02. 6 miejsc
03. Bilokacja
04. Św. Spokój
05. 12 miejsc
06. Pech vs. Szczęście
07. 7
08. Amo
09. Strong silent type
10. 18 miejsc
11. Stara Synagoga

Rap: Golin
Produkcja: Szpalowsky (1-6, 8-11), Trepson (7)
Cuty: DJ Te (2, 7, 9)
Mix i mastering: Nawiedzony Dom
Efekty wokalne: Jakub Bryndal
Szata graficzna: Patryk Machol
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

OLiS: Sobota w górę, Prosto w górę, powrót Kękę
OLiS: 4 lutego 2016 (sprzedaż w okresie 22.01.2016 - 28.01.2016)

|↑↓| Miejsce | Wykonawca i tytuł | Ilość notowań | Najwyżej na OliS |

↑ 28. Sobota - Sobota |12|2|
↑ 35.
Prosto Mixtape Cztery |9|16|
↑ 50. KęKę - Nowe Reczy |32|1|

<< OLiS: 28 stycznia 2016 || OLiS: 11 lutego 2016 >> Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Yo Gotti - The Art Of Hustle - okładka i tracklista
17 lutego premiera nowego albumu Yo Gotti pt. "The Art Of Hustle". Gościnnie wystąpią m.in. Pusha T, Lil Wayne, E-40, Timbaland, 2 Chainz, Future i Nicki Minaj.

1. My City (feat. K. Michelle)
2. Bible (feat. Lil Wayne)
3. Down In the DM
4. Law (feat. E-40)
5. The Art of Hustle
6. Smile (feat. Timbaland)
7. Come Up
8. Pay the Price
9. Momma
10. General (feat. Future)
11. Imagine Dat
12. Bank Teller
13. Hunnid (feat. Pusha T)
14. Luv Deez Hoes (feat. 2 Chainz)
15. Down In the DM (Remix) (feat. Nicki Minaj) Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Dj Big Cap nie żyje!

Smutne wieści przekazał menedżer koncertowy artysty, Ab Trax oraz  Funkmaster Flex, który z Big Kap`em wydał w 1995 roku klasyczny album "The Tunnel". Była to jedna z ciekwszych pozycji na tamten czas wydanych przez  Def Jam Recordings za sprawą gości, bowiem na krążku pojawili się m.in. Tupac Shakur, Notorious B.I.G. i Jay Z.

Keith Carter, bo tak naprawdę nazywał się Big Kap był również członkiem kolektywu DJ-skiego The Flip Squad. Nie miał na koncie żadnego solowego albumu.

Hołd DJ`owi złożyli już m.in. Funkmaster, Wu Tang Clan, Dj Khaled oraz inne znane osobistości ze środowiska. Poniżej możecie sprawdzić jeden z najpopularniejszych jego numerów "Da Ladies In The House", w którym pojawiła się m.in. Lauryn Hill.

Przyczyną śmierci był zawał serca. Dj miał 45 lat.

Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Monochrome 016 - Amuse 126
Przed nami 16 odcinek serii "Monochrome", w którym możemy zobaczyć Amuse`a i jego srebro!

Muzyka: Pistol Pete

Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Graffiti - Kuras - Graffiti Bombing 2016 - Part.2
Kuras wrzucił na swoim kanale drugą część video Graffiti Bombing 2016.
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Graffiti - Ghost EA - Abandoned Care Home
Opuszczone budynki mają swój klimat, ale zawsze można go podkręcić...
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Apps EA - 2Min Hit & Run
Szybki chrom zakończony jeszcze szybszą ucieczką. Sprawdźcie video. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

OWZ / 031 Bus Bombing - graffiti
Film dla wszystkich miłośników hardcorowych akcji. Bus Bombing. A miał to być spokojny kurs. Sprawdźcie. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl