Muzyka lat 60, Muzyka mp3 do sciagniecia, Romantyzm muzyka, Muzyka przeciwko rasizmowi, muzyka zydowska Aktualności Hip-hop, Imprezy Hip-Hop, Muzyka news 8550Aktualności Hip-hop


Hip-Hop.pl - Aktualności
Hip-Hop.pl - Aktualności


Zblenduj Bejfa i zgarnij nagrody o wartości 300 zł!
Nagrody o łącznej wartości 300 zł, promocja w social mediach i szansa, by zaistnieć na MaxFloRecTV - to wszystko czeka na autora najlepszego blendu z wykorzystaniem twórczości Bejfa. Konkurs ruszył na MaxFlo.pl. Na zgłoszenia do 9.08 czekają: Rahim, ekipa MaxFlo i sam Bejf.

"Wydawnictwo zawiera 13 premierowych utworów odsłaniających fragmenty świata artysty" - czytamy o "Synekurze" Bejfa na
MaxFloSklep. Teraz artysta zaprasza innych do modyfikacji opisu tego świata. W tym celu na MaxFlo.pl udostępnił w wersji a cappella dwa single ze swojego debiutanckiego albumu - "No Rush" zUdoo, a także "Zawód człowiek". Sprawdźcie, na czym polega konkurs dla eksperymentujących z dźwiękiem!

Forma pracy konkursowej jest dowolna. Miksować można na wszystkie sposoby. Najważniejsze, by wykorzystać co najmniej 1 zwrotkę Bejfa. Można ją jednak łączyć z dowolnymi zwrotkami innych artystów (z wokalami męskimi i żeńskimi), z utworami w różnych językach i z różnych gatunków muzycznych. Instrumentale podłożone pod wokal to również kwestia dowolna.

Gotowy blend należy wysłać mailem na konkurs@maxflo.pl w nieprzekraczalnym terminie do 9.08 włącznie. W treści maila trzeba podać imię, nazwisko, datę urodzenia i zostawić do siebie kontakt. Nie zapomnijcie też o samym blendzie. Można go wysłać w formie linku do WeTransfera, Dropboxa lub innego serwera albo po prostu jako MP3 w formie załącznika do maila.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na MaxFlo.pl w zakładce Zblenduj Bejfa. Wyniki konkursu poznamy do 16.08.

Album "Synekura", z którego pochodzą konkursowe single wciąż dostępny jest m.in. na www.MaxFloSklep.pl (kliknij, aby zamówić).Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec) Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Premiera Teledysku Sheitan i Łazor feat. Aerte - "Na Biegu"
5 sierpnia odbędzie się premiera teledysku do kawałka Sheitan & Łazor feat Aerte - "Na Biegu (VIVERET)".
Będzie OGIEŃ! Zapraszamy!


Link do wydarzenia
Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Tycha "Hejtuj mnie" - teledysk
Tycha prezentuje teledysk do kawałka "Hejtuj mnie", za którego produkcję odpowiada Fabuła. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

"RAPUNK" MC Silk feat. OneGunn
25 lipca ukazał się singiel promujący drugą płytę MC Silka, przez wielu uznawanego za najszybszego rapera na świecie. Album "Rapunk" zapowiada utwór o takim samym tytule, na którym gościnnie wystąpił współtwórca światowego przeboju Prince`a "Kiss" - Marvin Gunn aka. OneGunn. Najbardziej rozpoznawalny na świecie polski MC, szczególnie doceniany wśród zagranicznej publiczności za sprawą wielojęzykowej produkcji "Rap Nobody", tworzy nowy nurt w obrębie rodzimego hip-hopu.  Singiel to zapowiedź nowego stylu nie tylko w muzyce, ale przede wszystkim na płaszczyźnie ideowej: to rap rzucający wyzwanie utartym schematom i buntujący się wobec panujących norm. Zapowiadający singiel mówi w imieniu całego albumu: będzie odważnie, niekonwencjonalnie i zaskakująco.

Na przekór modzie i obowiązującym trendom MC Silk wraca do korzeni, podkreślając wagę umiejętności technicznych i przekazu w procesie tworzenia. W jego świecie nie ma miejsca na tuszujące brak umiejętności oraz warsztatu, wymijające "tak miało być", na niedociągnięcia i ustępstwa pod względem jakości. Artysta uważnie wysłuchał rad specjalistów od marketingu muzycznego i...postanowił zrobić dokładnie odwrotnie. Punkowo! W efekcie odbiorca nie znajdzie na płycie raperskich featuringów nabijających liczbę odsłon na YouTube,  spójnej stylistyki (zarówno pod względem muzycznym jak i tematycznym) a nawet logo znanej wytwórni. Fanów MC Silka nie powinno dziwić, że walczący na co dzień z nieuleczalną chorobą wykonawca przygotował propozycję, która nie zwalnia z obowiązku samodzielnego myślenia i zmusza do poszerzenia swoich horyzontów, nie tylko muzycznych.

"Rapunk"  to mocny głos polskiej sceny niezależnej, który nawołuje do spojrzenia na swoje wybory. Zachęca do krytycznego, uważnego przyjrzenia się otaczającym człowieka mechanizmom i zasadom, do refleksji na temat nas samych we współczesnym świecie. Rzucając wyzwanie rynkowi i słuchaczom, nawołuje do sprzeciwu wobec postępującej dewaluacji umiejętności, przesłania i szacunku wobec odbiorcy, na rzecz ilości i masowej produkcji prosto z fabryki gwiazd.

Album " #Rapunk" ukaże się na rynku 10 września. Stay tuned! Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Ruszyła sprzedaż biletów na wrocławski Questival!
Na 2 września została zaplanowana druga edycja festiwalu wytwórni QueQuality. Tym razem wesoła ekipa z licznymi gośćmi będzie bawić się na Questivalu we Wrocławiu w klubie Alibi. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów na tę imprezę. Można je zdobyć w sklepie
queshop oraz w stacjonarnych sklepach we Wrocławiu (m.in. High Five Shop oraz klub Alibi).

Link do aukcji z biletami

Przypominamy, że podczas pierwszej części Questivalu w katowickim MegaClubie bawiło się ponad 1000 osób, a bilety wyprzedały się na kilka dni przed samą imprezą. Tym razem organizatorzy zadbali o jeszcze bogatszy line-up, dzięki czemu na imprezie zobaczymy także Żabsona oraz Dwa Sławy.

Wydarzenie na fb

Tak prezentuje się pełen line-up imprezy:

Quebonafide + Krzy Krzysztof
Dwa Sławy
Żabson
Wac Toja
Guzior
Deys
Kartky
Emes Milligan
Szesnasty
Filipek
Futuryje
PlanBe
Beteo
FonoPe


Host: mikey
Za deckami / afterparty: DJ Qmak

BILETY:
I PULA - 60 PLN
II PULA - 70 PLN
III PULA - 80 PLN

DATA: 02.09.2016
START: 19.00

MIEJSCE: Alibi Club, Grunwaldzka 67, Wrocław
WJAZD: informacje niebawem
Wejście od 16 roku życia. Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Kolejny serial o kulturze Hip-Hop - "The Get Down"
Pisaliśmy już Wam o zapowiedzi nowego serialu o kulturze hip-hop "The Breaks". Po mocnym przyjęciu "Empire", Amerykanie nie zwalniają tempa i serwują nam kolejny trailer, tym razem do serialu o tytule "The Get Down".
Serial pojawi się 12 sierpnia na kanale Netfix, za  produkcję odpowiada Nas. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Wywiad - Hip-hop.pl x Toony 1/2
"Prosto mnie wyhujali", o tym dlaczego Schwesta Ewa to k***a, o tym jak niemiecki rap dominowany jest przez młodzież muzułmańskiego pochodzenia, o konwersacji z Dioxem i wielu innych tematach posłuchacie w pierwszej części naszego wywiadu z Toonym.


Śledź nas na portalach społecznościowych:
Portal: www.hip-hop.pl
Facebook:
https://www.facebook.com/HipHopplPortal/
Instagram: hiphop.pl
Snapchat: hip-hop.pl

Toony:
Youtube: youtube.com/toonypoloniatv
www: Polskashop.com, p-clothing.com
Snapchat: Toony Offiziell
Instagram: Instagram.com/toonypolakk
Facebook: facebook.com/polskashop Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

"Country Grammar" Nelly`ego pokryta diamentem
Nelly zadebiutował albumem "Country Grammar". Parę dni temu w Philadelphi podczas Musicians On Call raper odebrał statuetkę, wręczoną za pokrycie się albumu diamentem.

Innymi rap krążkami, które otrzymały diamentowy status są Tupac’s All Eyez On Me, Eminem’s The Eminem Show, Tupac’s Greatest Hits, Eminem’s The Marshall Mathers LP, OutKast’s Speakerboxxx/The Love Below, The Notorious B.I.G.’s Life After Death oraz MC Hammer’s Please Hammer, Don’t Hurt ‘Em. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Wini ft. Kieru - "Poznałem..." - Singiel
Wini przedstawia kolejny kawałek zapowiadający jego nadchodzący mixtape "Fałszywy Rap, Prawdziwy Hajs". Wini wraz z Tomaszem Ogonowskim napisali tekst, a zaśpiewał go Kieru. Za produkcję i realizację nagrań odpowiedzialny jest Matheo. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Gucci Mane - "Richest Nigga In The Room" - teledysk
Pojawił się nowy klip od Gucci Mane a został zrealizowany do kawałka ``Richest Nigga In The Room``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

The Game "Block Wars" okładka i tracklista
29 lipca nakładem eOne Music ukaże się nowy album The Game pt. "Block Wars". Prezentujemy okładkę i tracklistę. Za produkcje odpowiadają m.in. Pharrell Williams, Scott Storch, Terrace Martin i Da Internz.

1. "Block Wars"
2. "Freeway"
3. "Get High"
4. "Alameda"
5. "Gutter"
6. "Uzis and Grenades" (featuring Lorine Chia)
7. "Lights Go Out"
8. "Run It"
9. "Bullet with Your Name On It"
10. "Murder" Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Banks & Steelz "Anything But Words" okładka i tracklista
26 sierpnia nakładem Warner Bros. Records ukaże się nowy album duetu Banks & Steelz (Paul Banks & RZA) pt. "Anything But Words". Poznaliśmy okładkę i tracklistę płyty.

1. "Giant"
2. "Ana Electronic"
3. "Sword in the Stone" (featuring Kool Keith)
4. "Speedway Sonora"
5. "Wild Season" (featuring Florence Welch)
6. "Anything But Words"
7. "Conceal"
8. "Love and War" (featuring Ghostface Killah)
9. "Can`t Hardly Feel"
10. "One by One"
11. "Gonna Make It"
12. "Point of View" (featuring Method Man and Masta Killa) Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Planet ANM "Cały Legion We Mnie" (Młody Blend)
Ukazał się kolejny blend Młodego, tym razem do kawałka Planet ANM - "Cały Legion We mnie". Jest to czwarty blend z projektu "Sky Is The Limit", który można zamawiać pod
tym adresem. Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

DJ Soina - Kręci Się Vinyl Gościnnie (Odsłuch)
MGNT x SZPADYZOR.REC prezentują odsłuch KRĘCI SIĘ VINYL GOŚCINNIE. Nowy limitowany mixtape DJ Soiny, a zarazem przekrój najciekawszych gościnnych kooperacji na przestrzeni kariery, przesyconych scratchami oraz cutami z pod ręki autora krążka możecie już odsłuchać na
djsoina.com

Ten limitowany krążek to obowiązkowa pozycja dla każdego fana polskiego rapu jaki i serii mixtape’ów sygnowanych marką Kręci Mnie Vinyl!!! Album w wersji fizycznej możecie nabyć na djsoina oraz vulgarus.


Pełna Tracklista Mixtape

1.Arach, Scalpel, Opał, DJ Soina - Shotgun prod. Dyniak
2.Shellerini ft. DJ Soina - Ekwilibr prod. soSpecial
3.Kadaf ft. DJ Soina - Dekalog prod. Logophobia
4.Bezczel ft. Joter, Cira, DJ Soina - Doprawdy? prod. Poszwixxx
5.HipoTonia ft. Słoń, Ero, Dj Soina, DJ Danek - Świat należy do nas prod. PSR
6.DonGURALesko ft. DJ Soina - Pamiętaj prod. Matheo
7.Loker Rapmajster ft. DJ Soina - Ja sobie radzę prod. PcN
8.Kaczor ft. Kajman, DJ Soina - A Na Imię Mam…prod. White House
9.Fabster ft. Obywatel MC, CBR, Emilo, DJ Soina - Po Drugiej Stronie Strachu prod. Fabster
10.RY 23 ft. Jeune Ras, Shellerini, DJ Soina - Tres Amigos prod. RY 23
11.Rafi ft. DJ Soina - R.A.F.I. prod. Matheo
12.Słoń Mikser ft. DJ Soina - CHCWD prod. Mikser
13.Monument ft. Qlop, Bubel, DJ Soina - Wielu Ojców Sukcesu prod. Viktor
14.V.E.T.O ft. DJ Soina -V.E.T.O. Vraca prod. Lucky Loop
15.PIH ft. Jopel, Ede, Dj Soina - Jestem Zły Po Wódce prod. Teka Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Scotty ATL "Stretch It Out" - teledysk
Scotty ATL powraca do albumu "Homes!ck" i wypuszcza kolejny teledysk, tym razem do singla "Stretch it out". Za produkcję odpowiada Jayell. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Galeria " You Kan`t" - teledysk
Czwarty Klip z Albumu `Lubelski Styl` gościnnie AdoDe i Dj Cut-A-Head x Produkcja Absolute.
Reżyseria : Made in Ote Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Soulja Boy - "Blow" - teledysk
Pojawił się nowy klip od Soulja Boy a został zrealizowany do kawałka ``Blow``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Białas - "Blakablakablaka" - teledysk
Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami, w sieci pojawił się zapowiadany teledysk Białasa zrealizowany do utworu "Blakablakablaka". Za produkcję oraz realizację video - odpowiada jedyny i niepowtarzalny Lanek aka Człowiek Orkiestra. Teledysk powstał dzięki wsparciu marki SB Stuff, Diamante Wear oraz sklepu UrbanCity.pl

Ze względu na setki próśb fanów, SB Maffija Label dorzuca dodatkową pulę 1000 płyt "H8ME Quadrologia" w wersji 4CD.

Druga pula płyt nie będzie numerowana.
W ramach uhonorowania pierwszego tysiąca fanów, którzy zamówili numerowany krążek w "ciemno", wytwórnia postanowiła dodać do ich zamówień kolejny, niezapowiadany rarytas - nigdy niedostepną na CD EP-kę "Miej wiarę" zrealizowaną przez Białasa wspólnie z producentem MMX`em. EP`ka będzie dodawana wyłącznie do pierwszego tysiąca zamówień wersji limitowanej, która wyprzedała się w dniu wczorajszym (24.07.) w 4 godziny.

"H8M4" to kontynuacja serii dobrze znanej najwierniejszym fanom tego mikrofonowego wyjadacza. Białas na trzech pierwszych mixtape`ach szlifował umiejętności, które prezentuje w pełni na najnowszej płycie, powracając do agresywnego stylu, będącego jego wizytówką.
Na "H8M4" gościnnie pojawią się Solar, Bonson, Beteo, Bedoes, Zelo PTP oraz wokalistka ZUI. Za muzykę odpowiadają w głównej mierze Lanek oraz Got Barss. Jeden utwór został wyprodukowany przez Bob Air`a.

Szczegółowa tracklista:

01. Witam Cię 2k16 ft. Zelo PTP (prod. Got Barss)
02. Patrzcie idzie frajer ft. Bedoes (prod. Got Barss)
03. Mamo, siegam gwiazd (prod. Bob Air)
04. Jedna wiara jeden skład (prod. Got Barss)
05. Mali ludzie, wielkie nieba ft. Zui (prod. Got Barss)
06. Jeden żyć (prod. Lanek)
07. Chamer (prod. Lanek)
08. Mam dość (Love yourz - remix) ft. Bonson (prod. Lanek)
09. Blakablakablaka (prod. Lanek)
10. Nie śpię bo trzymam garde (prod. Got Barss)
11. I poszedł (prod. Got Barss)
12. Tracimy kontrolę ft. Solar, Beteo (prod. Got Barss) Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

O.S.T.R. Selekcja @ Asfalt Shop - Część 3/3
Trzecia i ostatnia część relacji z wizyty O.S.T.R`a w stacjonarnym sklepie Asfalt Shop. Raper opowiada ciekawostki związane z The Roots oraz jak poznał masteringowca Beatlesów. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Wale - "My P.Y.T." - teledysk
Pojawił się nowy klip od Wale, a został zrealizowany do kawałka ``My P.Y.T.``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Gucci Mane - "Pick Up The Pieces" - teledysk
Pojawił się nowy klip od Gucci Mane a został zrealizowany do kawałka ``Pick Up The Pieces``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Nipsey Hussle ft. OverDoz - "Picture Me Rollin" - teledysk
Pojawił się nowy klip od Nipsey Hussle a został zrealizowany do kawałka ``Picture Me Rollin``. Gościnnie w teledysku pojawia się OverDoz. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Kizo ft. Loker - "Po prostu żyjąc" - teledysk
Przedstawiamy czwarty singiel Kizo z nadchodzącej wielkimi krokami płyty "Official".
Mimo wcześniejszych zapowiedzi będzie to pierwszy jego album. Będzie to 15 numerów w których każdy znajdzie coś dla siebie, nie zabraknie gościnnie wielu dobrych graczy z całej polski jak i ze sceny lokalnej , między innymi ; Boruta, Kaen, Brahu, Loker, Żyto, Jongmen, 928, Wola Banda Unikat, Warunia MS oraz wielu innych . Na bitach sami konkretni producenci tacy jak B.Melo, Sokos, Chris Carson czy też Gajos. Czekajcie na dalsze informacje związane z datą premiery płyty. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Mroku "Wieloświat" - teledysk i preorder
Przed Wami nowy klip do utworu Mroka pt. "Wieloświat", który promuje album "BłęKITibiel". Gościnnie udziela się w nim Em z BlaBla. Muzyka jak i klip jest autorstwa Mroka, natomiast za miks i mastering odpowiada Puzzel.

Z klipem ruszył preorder albumu, do którego gratisem będzie reedycja dobrze przyjętego nielegala z 2009 r. - "Mroczne nagrania" z dodatkowymi, nowymi utworami, oraz wlepki.

Preorder możecie zamawiać
tu, bądź mailowo - mroku.mrok@wp.pl, lub poprzez facebook.

Album Mroku "BłęKITibiel" zawierać będzie 14 utworów wyprodukowanych w całości przez Mroka. Za miks i mastering odpowiada Puzzel. Płyta wydana będzie w Super Jewel Boxie, wraz z książeczką ze wszystkimi tekstami, natomiast "Mroczne nagrania" będą w digi packu.

Gościnnie: Asia Alpop, B.A.D., Czez, Em, Neille, Wonz.

Premiera całości w październiku. Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Jose Guapo - "Changes" - teledysk
Pojawił się nowy klip od Jose Guapo a został zrealizowany do kawałka ``Changes``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

DJ Esco ft. Future - "Juice" - teledysk
Pojawił się nowy klip od DJ Esco a został zrealizowany do kawałka ``Juice``. Gościnnie w teledysku pojawia się Future. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Białas - "H8M4" - okładka, tracklista, data, preorder
26 sierpnia nakładem SB Maffija Label ukaże się album-niespodzianka Białasa "H8M4". Na stronie wytwórni ruszyła przedsprzedaż krążka, który oprócz podstawowej wersji doczeka się także m.in. limitowanego do 1000 egzemplarzy fanowskiego wydania złożonego z aż czterech płyt. Po premierze następcy tegorocznego krązka "Rehab" wydanego w Step Records Białas będzie miał kolejną dobrą wiadomość dla fanów - jeszcze w tym roku ma się ukazać jego nowa płyta z Solarem.

Na czteropłytowej edycji "H8M4" oprócz płyty znajdą się także trzy mixtape`y Białasa. Białas podpisze każdy z 1000 limitowanych zestawów.

Poniżej tracklista "zwykłej" wersji uwzględniająca producentów i gości, a także okładka płyty. Preorder znajdziecie
tutaj .

Tracklista:
1. Witam Cię 2k16 ft. Zelo PTP (prod. Got Barss)
2. Patrzcie idzie frajer ft. Bedoes (prod. Got Barss)
3. Mamo, siegam gwiazd (prod. Bob Air)
4. Jedna wiara jeden skład (prod. Got Barss)
5. Mali ludzie, wielkie nieba ft. Zui (prod. Got Barss)
6. Jeden żyć (prod. Lanek)
7. Chamer (prod. Lanek)
8. Mam dość (Love yourz - remix) ft. Bonson (prod. Lanek)
9. Blakablakablaka (prod. Lanek)
10. Nie śpię bo trzymam garde (prod. Got Barss)
11. I poszedł (prod. Got Barss)
12. Tracimy kontrolę ft. Solar, Beteo (prod. Got Barss)

Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Massey & Kubix - "Mam wyjebane na twój hajs" - teledysk
Massey i Kubix znów połączyli siły, tym razem w utworze "Mam wyjebane na twój hajs". Kawałek znalazł się na czwartej solowej płycie Masseya, a my dostaliśmy właśnie do niego solidny klip z fabułą. Jedną z głównych ról w teledysku zagrała Patrycja Rybacka, prywatnie narzeczona Masseya. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Premiera kolejnego numeru z 1986 PROJEKT
Witam mam zaszczyt zaprezentować drugi track z projektu FAMILIJI "1986" pod tytułem "Bo Nie Po To Tutaj Jestem". Jest to kolejny utwór do którego jak i do wielu innych dograł swoje wersy reprezentant NWR(NaWłasneRyzyko) /ERHA Brygady Piorun. Wszystko zostało zrealizowane w PodNapięciemII Label. Za Mix-Mastering odpowiedzialny jest MRW, bit wyprodukował M.C.Productions.

Album: 1986 Projekt
Tytuł utworu: Bo Nie Po To Tutaj Jestem
Wokal: MODe2g, NWR (Piorun)
Produkcja/Instrumental: M.C. Productions
MixMastering: MRW Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

19. splash!: Podziękowania i oficjalny aftermovie
19. splash!: Było przepięknie!

Godnie uczciliśmy najpiękniejszy weekend roku, wszyscy wrócili cali i zdrowi do domów - podsumowanie czas zacząć: Było przepięknie. Dziękujemy za Waszą obecność i za to, że sprawiliście, że 19. edycja splasha! będzie nie do zapomnienia!

splash! również i w tym roku nie był kolejnym typowym hiphopowym festivalem, lecz centrum spotkań dla lokalnej sceny hiphopowej - nie bez powodu Jan Delay wspomniał na swoim twitterze o "hiphopowym spotkaniu szkolnym". Po raz kolejny zostały zbudowane mosty w Ferropolis pomiędzy przeszłością i przyszłością, newcomermi i legendami, mikrofonem a publiką. 19. splash! upłynął pod znakiem świętowania i przyjaźni. Całe szczęście splash! 19 nie dołączył do klubu przyjaciół z festiwali Rock am Ring, Hurricane czy Southside. Słoneczna pogoda w Gräfenhainichen sprzyjała podczas pełnego weekendu wprawiając w dobry nastrój wszystkich festiwalowiczów.

Dziękujemy wszystkim artystom, przyjaciołom, partnerom medialnym i biznesowym, ale przede wszystkim 25.000 festivalowiczom, którzy sprawili, że weekend 19. edycji w tym roku był niepowtarzalny i nie do zapomnienia. Nie możemy doczekać się kolejnego roku, a my zapraszamy Was już teraz na splash!.zip w grudniu w Monachium. Mały pośredni etap, można by rzec. Bo dokładnie za rok będziemy świętować 20. urodziny. Gdzie? Oczywiście w Ferropolis.

Do zobaczenia w przyszłym roku w Ferropolis!

20. splash! Festival
7-9. lipca 2017
Ferropolis - Miasto z Żelaza
Gräfenhainichen (Niemcy)

Web:
www.splash-festival.de
Facebook: facebook.com/wirsindsplash
Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com(...)8890/
Twitter: twitter.com(...)tival
Instagram: instagram.com(...)ival/
Youtube: www.youtube.com(...)gazin
#splash20

PS. Przedsprzedaż biletów na 20. edycję rusza 1. września 2016 roku.
Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Kerro ft. Delekta - "Diss Uniwersalny"
UNDER DRAFT prezentuje luźny numer Kerro z gościnnym udziałem Delekty (Patokalipsa). Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Łuszy - "Pokemon Go"
W związku z wszechobecnie panującą modą na granie w powracającą do łask grę, Pokemon Go, Łuszy prezentuje prześmiewczo - szyderczy utwór traktujący z przymrożeniem oka o gigantycznej fali zwolenników w gdy video. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Kieru - "Wilk" - teledysk
Zapraszamy do odsłuchu kawałka do którego do zawodowych walk MMA wychodzi Maciej "Lobo" Linke (młodszy z braci Linke). Kieru skomponował i nagrał ten utwór około dwóch lat temu i od tego czasu Lobo nie przegrał żadnej z zawodowych walk. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

London Jae ft. B.o.B - "BDTDT" - teledysk
Pojawił się nowy klip od London Jae a został zrealizowany do kawałka ``BDTDT``. Gościnnie w teledysku pojawia się B.o.B. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Joe Budden - "Just Because" [Drake Diss]
Joe Budden nie kazał nam długo czekać na odpowiedź po tym jak Drake zdissował go podczas koncertu i wypuścił w odpowiedzi numer ``Just Because``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Juicy J - "Mansion" - teledysk
Pojawił się nowy klip od Juicy J a został zrealizowany do kawałka ``Mansion``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Gucci Mane - "Waybach" - teledysk
Pojawił się nowy klip od Gucci Mane a został zrealizowany do kawałka ``Waybach``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Hardhead f.Kid Ink, Bricc Baby "Look What U Made Me Do" klip
Pojawił się nowy klip od Hardhead a został zrealizowany do kawałka ``Look What U Made Me Do``. Gościnnie w teledysku pojawia się Kid Ink i Bricc Baby. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

R.A.U - "Part time no life" - teledysk
"Konkretna rozrywka" trwa w najlepsze. Nikt nie śpi, z Papierowym Manem na czele i wszystko spowiła mgła. RAU tworzy, RAU się bawi, tym razem bawi się obrazem. Jeżeli uważaliście określenie "człowiek orkiestra" jako mało trafne albo nie wierzyliście w nasze zapewnienia, że jest to geniusz w dziedzinie "One man show" to ten teledysk powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.


Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Album CZASIN-a już wkrótce! Sprawadź video singiel
Mamy przyjemność zaprezentować teledysk nakręcony do pierwszego singla zapowiadający nowy album artysty o pseudonimie CZASIN, Realizacją video zajęła się Tarnowska ekipa GWARANTO STUDIO, natomiast nagranie, mix oraz mastering został zrealizowany w Krakowskim studiu ZION.Cuts / scratches DJ AVENS, muzyka CZASIN.


facebook - CZASIN
facebook - GWARANTO STUDIO
facebook - ZION Studio
WSPARCIE Drużyna Mistrzów / DM
Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

Este "to dla moich ludzi" - teledysk
ESTE zasila szeregi Samad Records.

Samad Records - wytwórnia Pasjonatów, powiększa swoje szeregi. Tym razem jej skład zasilił utalentowany raper i muzyk o nazwie ESTE. Pochodzący z Pabianic raper sam o sobie pisze w ten sposób. "W tym domu jest głośno. Krzyki, awantury i płacz stają się codziennością. Szukam azylu i nagle jest! Walkman z kasetą starszej siostry zabiera mnie do innego wymiaru. Jeszcze nie wiem, że to hip hop. Słucham. Jest dobrze. Sample malują nowego mnie, stopa daje nowy puls, a werbel odcina stary syf. Wyobrażam sobie, że jestem wśród tych składów i to Wy słuchacie mojego przekazu. Po 10 latach budzę się z przekonaniem, że było warto, ale jeszcze dużo przede mną. Czekam w spokoju na sztorm.."

ESTE działa na scenie do 2008 roku. Zaczynał od produkcji bitów, później do kręgu jego pasji doszedł rap, beatbox oraz fotografia i wideo.

Przedstawiamy Wam świeży klip, przypominający jego pierwszy solowy album z 2015 roku. Album nosi nazwę "Związany" i zawiera 21 numerów wyprodukowanych przez samego rapera (
link do odsłuchu).

Nowy album artysty planowany jest na początek 2017 roku nakładem Samad Records a tymczasem zapraszamy Was do sprawdzenia teledysku. Informacja pochodzi z portalu Hip-Hop.pl

PTP - "Bankiet" - teledysk
Bankiet to pierwszy klip promujący najnowsze wydawnictwo legendarnej toruńskiej ekipy PTP. Jak sami mówią:
-Płyta Ulice Tego Słuchają vol.2 to przede wszystkim ukłon w stronę naszych fanów, którzy są z nami od samego początku, jednocześnie mamy nadzieję, że album zainteresuje też tych którzy wcześniej nie mieli styczności z takim brzmieniem, a które my wprowadziliśmy na polski rynek już w 2005 roku. Wtedy to powstały pierwsze numery na nasz pierwszy nielegal zatytułowany Toronto Crunk Style.
Niewątpliwym atutem krążka jest fakt, że został on nagrany w pełnym składzie (Zelo, Luba, Zawik, Brożas, Buczer).
-Po kilku latach i wielu życiowych perturbacjach postanowiliśmy ponownie w pełnym składzie zamknąć się w studio i zrobić kawał dobrej muzyki, dodają raperzy.
Za realizacje teledysku odpowiedzialna jest grupa Magictown Visual Arts.
UTS2 jeszcze w tym roku!
Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Sentino - "Tatuażyk" - teledysk
"Tatuażyk" promuje reedycję mixtape "Zabójstwo liryczne 2.0", wzbogaconą o dodatkowe premierowe utwory. Tym samym artysta oficjalnie dołącza do Step Records. Jednocześnie Sentino zapowiada prace nad nową płytą, która ukaże się nakładem opolskiej wytwórni pod koniec roku 2016 lub zaraz na początku 2017.

Premiera reedycji "Zabójstwo liryczne 2.0" planowana jest na wrzesień 2016.

Za produkcję utworu odpowiada Olek. Video to dzieło ekipy PressPlayFilms. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Sarius x HVZX - "WORKOUT" - teledysk
Sprawdźcie efekt wybuchowej kolaboracji Sarius x HVZX! Gościnnie na kanale UrbanRecTv - "WORKOUT". Polecamy workout każdemu, czego by nie robił... Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Video wywiad z KęKę przeprowadzony przez Winiego
Wini tym razem przeprowadził wywiad z KęKę. Co zbiera syn KęKę do szkoły? Kto wydał pierwszy milion zarobiony na muzyce w jeden dzień? Kto powinien wisieć? Do kogo przyjechał w 1987 roku kolega na niemieckim rowerze? Kto ma krótką pamięć? Co zmotywowało KęKę do nagrania zwrotki na pompuj rap4?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w tym oto wywiadzie. Wywiad miał miejsce w Rotundzie Północnej w Szczecinie. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Rasmentalism - "Co mi zrobisz?" - teledysk
Pojawił się nowy klip od Rasmentalism a został zrealizowany do kawałka ``Co mi zrobisz?``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Birdman - "Breathe" - teledysk
Pojawił się nowy klip od Birdman a został zrealizowany do kawałka ``Breathe``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Project Pat ft. Juicy J - "Twerk Bit" - teledysk
Pojawił się nowy klip od Project Pat a został zrealizowany do kawałka ``Twerk Bit``. Gościnnie w teledysku pojawia się Juicy J. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Kwiato ft. Fu & Demia Doberman - "Jedni z tych" - teledysk
"Jedni z tych" to pierwszy singiel promujący nadchodzący, już trzeci solowy album Kwiato, w którym gościnne udzielił się członek legendarnego składu ZIPERA, czyli FU! Na refrenie Demia Doberman a na bicie BeDone, który odpowiada za większość produkcji bytomskiego rapera. Płyta "F5" będzie dostępna pod koniec tego roku. Póki co "Jedni z tych ", do którego video wyprodukował ArtSaew! Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Ten Typ Mes na żywo odc. 1 "LOVEYOURLIFE"
Po dekadzie grania ze składem opartym na talencie DJ`a, Mes zdecydował się na pracę z muzykami z najwyższej półki. W 2015 roku powierzył funkcję "dyrektora artystycznego" Michałowi Foxowi Królowi. Fox - autor muzyki Marii Peszek, współpracownik Kayah i solowy artysta - podjął się zadania i zaaranżował bity.
Do współpracy zaprosił Jose Manuela Albana Juareza, Andrzeja Pieszaka, Kingę Miśkiewicz, Stasiaka, Mateusza "Waszkę" Waśkiewicza, Dj`a Black Belt Grega i Krzysztofa Rycharda. Czyli, nie ukrywajmy, mistrzów w swoim fachu.
Jak brzmią utwory z bogatej dyskografii Mesa w wersji live?
Czy treść rapowych tekstów współgra z życiem muzyków?
Jakie brzmienia wybierają instrumentaliści i dlaczego?
Obejrzyjcie pięcioodcinkowy miniserial oparty na dwóch koncertach z przełomu wiosny i lata 2016 r.

Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Lil Durk - "LilDurk2x" - teledysk
Pojawił się nowy klip od Lil Durk a został zrealizowany do kawałka ``LilDurk2x``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Bobby V & Lil Scrappy - "Sucka 4 Luv" - teledysk
Pojawił się nowy klip od Bobby V i Lil Scrappy a został zrealizowany do kawałka ``Sucka 4 Luv``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Soulja Boy - "Wanna Be Like Soulja" - teledysk
Pojawił się nowy klip od Soulja Boy a został zrealizowany do kawałka ``Wanna Be Like Soulja``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

Rapejo x Maskot - "Tatuaże" - teledysk
W sieci pojawił się nowy klip promujący album "Porozrzucany Alfabet" do numeru "Tatuaże" 23 letniego Rapera z Sokółki , który pod swoją Twórczością podpisuje się jako RaPejo. Video to dzieło ekipy filmowej z Łodzi ENC Frame, jest to długo oczekiwany singiel w którym gościnnie pojawiły się takie osobowości jak Maskot oraz DJ Perc , zaś za warstwę muzyczną odpowiedzialny jest Białostocki producent Blaze który jednocześnie odpowiada za wszystkie produkcje na krążku. Album ukaże się w pierwszej połowie 2017 roku pod szyldem Wrocławskiej wytwórni Paradox Records. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl

2 Chainz - "Not Invited" - teledysk
Pojawił się nowy klip od 2 Chainz a został zrealizowany do kawałka  ``Not Invited``. Informacja pochodzi z portalu
Hip-Hop.pl